HP Spectre 13 Türkiye’de Harvey Nichols’ta satılacak

Teknoloji üreticisi HP’nin Premium serisi dizüstü bilgisayarları HP Spectre x360 ve Envy 13, dünyaca ünlü moda markalarını aynı çatı altında toplayan Harvey Nichols ile yapılan işbirliği kapsamında Kanyon Harvey Nichols mağazasında satışa sunuldu. Haziran ayında piyasaya çıkması planlanan ve 10 mm’lik kalınlığıyla dünyanın en ince dizüstü bilgisayarı olan HP Spectre 13 için Türkiye’deki ön siparişler de alınmaya başlandı.

Bir AAA pil kalınlığında ve 1.1 kg ağırlığındaki HP Spectre hp_vishnu_taimni_filiz_akdede13’ün Türkiye satış fiyatı ise 6499 TL olarak belirlendi. HP’nin Spectre ürünleri, Harvey Nichols’ın Kanyon Alışveriş Merkezi’ndeki konsept vitrininde Mayıs ayının sonuna kadar sergilenecek.

Yeni ürünlerin tanıtımında konuşan HP Türkiye Genel Müdürü Filiz Akdede, Premium serisinde lüks tasarım ile güçlü dizüstü bilgisayar teknolojisini bir araya getirdiklerini söylerken; Müşterilerimizi Premium seri PC’lerde yenilikçi tasarım, güç ve güvenilirlikten beslenen deneyimler bekliyorlar. Premium PC’ler pazarını yeniden tanımlamayı sürdürürken, Windows 10 cihazlarının tüketicilere vereceklerini de en yüksek seviyeye çıkarıyoruz” dedi.

HP MEMA bölgesi Kategori Müdürü Vishnu Taimni ise “Türkiye’de gerçekleştirilen bu işbirliği dünyaya örnek olacak bir işbirliği. Maddelerin, renklerin ve detayların uyumu ile ortaya çıkan lüks ürünler spor başta olmak üzere birçok moda kategorisinde yer buluyor” diye konuştu.

HP Spectre 13 özellikleri

HP-Spectre-13Dayanıklılık ve incelik için kullanılan karbon fiber alt bölme ve el ile cilalanmış yaldızlı bakır aksamları bulunan HP Spectre 13’ün toplam ağırlığı 1.1 kg, kasa kalınlığı ise 10.4 mm. 9.5 saate yakın batarya ömrü sunan yenilikçi hibrit pil kullanılan bilgisayarda, Corning Gorilla özellikli Full HD IPS uçtan uca 13.3 inçlik ekran bulunuyor. Kullanıcılara, 6’ncı nesil Intel Core i5 ve i7 işlemciler 512 GB depolama ile 8 GB bellek sunan HP Spectre 13, Intel hiperbarik soğutma sistemi, HP Audio Boost teknolojisi ve Bang & Olufsen Stereo hoparlörler, hızlı ThunderboltTM çözümünü destekleyen, üç tam fonksiyonel USB tipi CTM bağlantılar ile çok yönlü I / O bağlantısı gibi özelliklere sahip. HP Spectre 13’ün Türkiye satış fiyatı 6499 TL.

HP Spectre x360 özellikleri

HP’nin Premium dönüştürülebilir bilgisayarı HP Spectre x360’ın ultra ince tasarımlı, uzun pil ömürlü, daha hızlı açılan ve hızlı Wi-Fi bağlantısıyla güncellenen bu dizüstü bilgisayarında, Intel işlemcileri güncellemesinin yanında Bang & Olufsen ses kalitesi ve Gümüş/Bakır aksamlı renk seçeneklerini getirilmiş. HP Spectre x360, 6’ncı nesil Intel Core i5 ve i7 işlemcilerin yanı sıra 512 GB’ye varan SSD ile güncellendi. 1.4 kg ağırlığında ve 15.9 milimetre kalınlığındaki ürün, Quad HD ekran 12 saate kadar pil ömrü gibi özelliklere sahip. HP Spectre x360’ın Türkiye satış fiyatı 6299 TL.

HP Envy 13 özellikleri

13 mm kalınlığında ve 1.27 kg ağırlığındaki HP Envy 13 ise 10 saate kadar pil ömrü sunuyor. 13.3 inç diagonal ekranlı dizüstü bilgisayar 3 hücreli 45W/s Li-iyon polimer pile sahip. 6’ncı nesil Intel Core i3, i5 ve i7 işlemci seçenekleri sunulan bilgisayar, 512 GB’ye varan SSD alanı barındırıyor. Üç adet USB 3.0 giriş ve bir adet HP Sleep ve Charge’ın yanı sıra tam boyutlu HDMI giriş ve SD kart okuyucu gibi özellikleri bulunan HP Envy 13’ün Türkiye satış fiyatı ise 3799 TL.


Yorumlar

yorum

Bir Cevap Yazın