HP Star Wars Special Edition Türkiye’de satışa çıktı

HP, Star Wars: Güç Uyanıyor filminin vizyona girmesiyle birlikte Star Wars Special Edition dizüstü bilgisayarını Türkiye’de satışa sundu. Star Wars Aurebesh fontu ile yazılmış “Galaktik  İmparatorluk” yazısı ve klavye haznesindeki ikonik Stormtrooper’ları ile dikkat çeken Star Wars Special Edition dizüstü bilgisayarının dokunmatik kontrol panelinin tasarımı X-Wing Yıldız Dövüşçüsü Rehber Sistemi‘ni yansıtırken, kırmızı arka aydınlatmalı klavyede karanlık taraf hissiyatı veren tasarım öne çıkarılmış.

Star Wars Kumanda Merkezi

hp-star-wars-Special-Edition15.6 inç (39.6 cm) Full HD diyagonal ekranı bulunan dizüstü bilgisayar, 7 saate kadar pil ömrüne sahip. Altıncı nesil Intel Core i5 işlemcisi, 2 TB’ye kadar HDD ve 8 GB RAM özellikleriyle birlikte gelen bilgisayarda oyunserveler için NVIDIA GeForce 940M grafik işlemci bulunuyor.

Kullanıcılar Imperial Cog masaüstü ikonuna tıklayarak Star Wars Special Edition dizüstü bilgisayarın temaları ve galerileri arasında gezinmelerini sağlayacak Star Wars Kumanda Merkezi’ne erişebiliyorlar.

Geri Dönüşüm Kutusu’nun yerine Death Star 

Kullanıcılar bu kumanda merkezinden ayrıca, 40 yıllık Star wars tarihçesinde iz bırakmış 1100’ün üzerinde görüntü ve içerik koleksiyonlarına da erişebiliyor. Söz konusu içerikler arasında kamera arkası görüntüleri, e-kitap, resimli roman, senaryo taslakları, sanatsal çalışmalar, klasik fotoğraflar, set ve kostüm tasarımları ile ses dosyaları yer alıyor. 

hp_filiz_akdede_starwars

HP Türkiye Genel Müdürü Filiz Akdede

Kullanıcılar kişiselleştirilebilen tema, ses, duvar kağıdı ve ekran koruyucu koleksiyonları sayesinde standart Windows bildirim seslerinin yerini 8 kategorideki ikonlaşmış Star Wars sesleriyle doldurabiliyor. 

Bilgisayara yerleştirilen Aurebesh fontu, kullanıcılara Galactic base Standard dilinde yazma imkânı tanıyor. Aurebesh font, font kütüphanesindeki standart fontların arasında yer alıyor. Geri Dönüşüm Kutusu’nun yerini “Death Star” ikonu alırken, bu kutu dolduğunda dosyalar yok ediliyor.

2999 TL’ye satışa sunuldu

Star Wars Special Edition dizüstü bilgisayarın, HP’nin Disney ve Lucasfilm ile yaptığı iş birliğinin ürünü olduğuna değinen HP Türkiye Genel Müdürü Filiz Akdede, “Bu ilişkinin bir parçası olarak Lucasfilm’in medya arşivlerini inceleme imkânımız oldu. Böylelikle özel ekran koruyucuları, masaüstü arka plan görselleri ve ses profilleri oluşturduk. Bunların tamamı, kullanıcılarımız tarafından kişiselleştirilebiliyor” dedi.

Teknosa’da satışa sunulan Star Wars Special Edition dizüstü bilgisayarın Türkiye fiyatı ise KDV dahil 2999 TL oldu. Star Wars Special Edition dizüstü bilgisayar kılıfı 109.9 TL’ye, mouse ise 139.9TL’ye satışa sunuldu.


Yorumlar

yorum

Bir Cevap Yazın