HTC One M9’un özellikleri belli oldu

Geçtiğimiz yılın en iyi akıllı telefon modellerinden birine imza atan HTC’nin yeni amiral gemisi olacak modeli HTC One M9’un özellikleri belli oldu. Hima kod adlı HTC One M9, Snapdragon 810 işelmciye sahip olacak. 8 çekirdekli olan bu işlemci aynı zamanda 64 bit mimarisini kullanıyor. HTC One M9, 3 GB RAM birlikte gelecek. Paylaşılan bilgilere göre HTC ekran boyutunu yine büyütmeyecek ve 5 inçlik ekranla yola devam edecek.

Kamera konusunda da HTC iddialı oyunculardan biri olacak. Paylaşılan bilgilerde HTC One M9’da 20.7 megapiksellik kamera bulunacak. Yeni HTC’nin ön kamerasında ise HTC Desire Eye’daki 13 megapiksellik sensör kullanılacak. Bu da HTC’nin kamera konusundaki iddiasını arttırmaya yetecek.

Cihazın ne zaman tanıtılacağı ise henüz bilinmiyor. İddialara göre HTC, One M9 için çok fazla beklemeyecek ve gelecek hafta düzenlenecek olan CES Fuarı’nda yeni modelini tanıtacak. Ancak HTC’nin bu modeli Barcelona’da düzenlenecek olan Mobile World Congress’te de tanıtabileceği ifade ediliyor.


Yorumlar

yorum

Bir Cevap Yazın