İBB navigasyon uygulaması ‘İBB Navi’ yayınladı

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) navigasyon uygulaması İBB Navi yayınlandı. İBB’nin trafik yoğunluğunu gösteren İBB Cep Trafik ile gelişmiş navigasyon özelliklerini bir arada sunan İBB navigasyon uygulaması, iOS ve Android için ücretsiz olarak indirilebiliyor.

İstanbul başta olmak üzere, Marmara bölgesini kapsayan, anlık trafik yoğunluk bilgilerini sunan İBB Navi’de rota oluşturma, sesli komutla hedef belirleme, sokak görünümü, 2 ve 3 boyutlu harita görünümü, zamana göre gece ve gündüz modları, seyahat planlama, alternatif güzergah sunma gibi özellikler kullanıcılara sunuluyor.

Toplu taşıma seçenekleri  

Tüm İETT, toplu taşıma ve metro hatlarıyla da entegre çalışan İBB Navi uygulaması, kullanıcılara toplu ulaşım seçeneklerini de alternatifler arasında veriyor. 

Seyahat sırasında kullanıcılar da uygulama üzerinden yol çalışması, trafik sıkışıklığı, trafik kazası, yolda tehlike arz eden durumları bildirim menüsünden paylaşabiliyor.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin mobil cihazlar için geliştirdiği navigasyon uygulaması İBB Navi’nin öne çıkan diğer özellikleri ise şunlar:

Seyahat süresince rota üzerindeki İBB trafik kamera görüntülerini canlı olarak izleyebilme, İstanbul’daki nöbetçi eczaneleri görebilme, otoparkların doluluk bilgilerine ulaşıp, bu noktalara rota oluşturma…

İnternetsiz de çalışıyor

Türkçe’nin yanısıra İngilizce, Almanca, Fransızca, Arapça ve İtalyanca dil seçenekleri de bulunan İBB Navi uygulaması, internet bağlantısı olmadığı durumda da alternatif rotalar belirleyebiliyor.

İBB navigasyon uygulaması İBB Navi’yi aşağıdaki linklerden ücretsiz olarak indirip, kullanmaya başlayabilirsiniz.

iOS

Android


Yorumlar

yorum

Bir Cevap Yazın