Veri yüzyılının gündemi İnovatif Veri ve Analitik Zirvesi’nde

360 CNP Organizasyon tarafından, Türkiye’de ilk defa gerçekleşecek olan İnovatif Veri ve Analitik Zirvesi 12 Nisan 2017 tarihinde İstanbul Grand Cevahir Hotel ve Kongre Merkezi‘nde sektörün liderlerini bir araya getiriyor.

Konferansın gündeminde, Büyük Veri kavramıyla birlikte Türkiye’de hızlı bir gelişim sürecine giren verinin toplanmasını, depolanmasını, analizini ve bu veriler ile planlama yapılmasını sağlayacak uygulama ve teknolojiler bütünü olan iş zekası konuşulacak.

TeknoYO! olarak medya partneri olduğumuz 360 İnovatif Veri ve Analitik Zirvesi‘ne, ING Bank, Kiğılı, Pepsi, Sinpaş, Bosch, Cimri.com, Alibaba.com, Sabancı Üniversitesi, Logo gibi kurum ve kuruluşların CIO’ları konuşmacı olarak katılacak. Zirvede ele alınacak olan konu başlıkları ise şunlar:

  • Veri Keşfi Görselleştirme
  • Analitik Veri Tabanı
  • İş Odaklı, Veri Odaklı ve Olay Odaklı Stratejiler
  • Veri Madenciliği, Veri Tarımı, Veri Depolaması
  • Self Servis İş Zekası
  • Big Data Nedir? Etkileri Neler Olabilir?
  • Veri Güvenliği (Data Security) Çözümleri

20 sektörden 125’in üzerinde şirket katılıyor

360 CNP Organizasyon Genel Müdürü Özlem Alkan, zirve ile ilgili şu bilgileri verdi:

“Türkiye’de kurumlar üçüncü platform yolculuklarına başladılar. İçinde bulunduğumuz yüzyılın ‘veri yüzyılı’ olarak değerlendirildiği bir dönemdeyiz. Bu nedenle veri bugün, inovasyonu etkinleştirecek ve ölçülebilir değerler yaratılmasına olanak sağlayacak önemli bir kaynaktır.

İnovatif Veri ve Analitik Zirvesi’nde gerçek dünya dersleri ve tecrübelerinden oluşan ve başka bir yerde bulunamayacak bir içerik, yeni nesil uygulamalar, güncel know-how’lar, inovasyonel çalışmalar ve sonuç veren örnekler katılımcıları bekliyor.  Konferansın amacı; 20 farklı sektörden 125 üzerinde şirket, profesyonellere stratejik bilgi alışverişi, deneyim, networking ve eş düzey kişilerin direk irtibata geçmelerine zemin sağlamak.”


Yorumlar

yorum

Bir Cevap Yazın