Instagram’da artık birden fazla, çoklu hesap kullanılabilecek

Fotoğraf ve video paylaşım temelli sosyal paylaşım ağı Instagram’a kullanıcıların uzun süredir beklediği birden fazla hesabı yönetme özelliği geliyor. Instagram’da birden fazla hesabı tek uygulama üzerinden yönetebilmeye imkan sağlayacak olan çoklu hesap desteği için test çalışmalarına başlandı.

Instagram’ın Android uygulaması için test edilen bu yeni özellik sayesinde kullanıcılar, Twitter’ın mobil uygulamasında olduğu gibi tek platform üzerinden birden fazla hesaba giriş yapabilecek. Android Police’te yer alan habere göre yeni özelliği öncelikli olarak Instagram’ın Android’teki test kullanıcıları deneyimleyebilecek.

Hesaplar arası geçiş yapılabilecek

instagram-coklu-hesapBöylelikle, kullanıcılar farklı hesapları için Instagram’ı kullanırken, önce hesaplarından çıkış yapıp, sonra tekrar giriş yapma gibi sıkıntılardan da kurtulmuş olacak. Kullanıcılar, hesaplarına ait kullanıcı adları ve şifrelerini girerek Instagram uygulaması üzerinden hesapları arasında geçiş yapabilecek.

Beta testi başlatılan özelliğin, yakın bir tarihte Instagram’ın hem Android hem de iOS sürümleri için yayınlanması bekleniyor. Instagram’ın çoklu hesap yönetimini hemen kullanabilmek için buradan, “Test Kullanıcısı Ol” butonununa tıklamanız yeterli oluyor.


Yorumlar

yorum

Bir Cevap Yazın