Instagram, fotoğraf kolajı yapılabilen Layout’u yayınladı

Kullanıcı rakamlarıyla Twitter’ı sollayan Instagram, Layout adını verdiği yeni uygulamasını yayınladı. Layout, en basit tanımla kullanıcıların çektiği fotoğrafların kolaj yapabilmesini sağlıyor. Başka bir deyişle çekilen birden çok fotoğraf bir araya getirilerek tek bir kare sığması sağlanıyor.

Kullanıcılar, Layout için özel hazırlanmış farklı çerçeveleri de kullanıcılara sunuyor. Bu çerçevelerin seçilmesinden sonra fotoğraflara farklı efektler verilebiliyor. Dikkat çekenler arasında ise ayna efekti veya fotoğrafı ters çevirme özellikleri var. Uygulamada yer alan Photo Booth alanıyla ise çektiğiniz fotoğraflara ulaşabiliyorsunuz. ‘Faces’ kısmında ise yüzleri tanıyarak işlem yapabilmek mümkün.

Instagram, son dönemlerde geliştirdiği yeni uygulamalarla dikkat çekiyor. Bunlardan ilki Hyperlapse’ti. Kullanıcılara video hızlandırma özelliği sunan Hyperlapse, kısa zamanda popüler olmuştu. Görünen o ki Layout da diğer kolaj uygulamalarını silip süpürecek.

Unutmadan paylaşalım. Layout şu anda sadece iPhone’larda yer alıyor. Uygulamanın Android sürümü ise önümüzdeki dönemlerde yayınlanacak.


Yorumlar

yorum

Bir Cevap Yazın