Instagram’da para kazanmanın 7 yolu

Siz de Instagram’a boş boş bakanlardan mısınız? Cevabınız evet ise bu yazı tam sizin için. Her gün onlarca dakikanızı hatta bazen saatlerinizi geçirdiğiniz Instagram’ı para kazanılacak bir sosyal ağa çevirebilirsiniz. Nasıl yapılacağını bilmiyorsanız tam yerine geldiniz. Instagram hesabınızı para kazanabilecek bir mecraya çevirebilmeniz için bir rehber hazırladık. İşte Instagram’dan para kazanabileniz için bilmeniz gereken 7 nokta…

 

1- Uzmanlık alanınızı konuşturun

instagram-begeni-kazanma

İnternetten para kazanmak istiyorsunuz uzmanlık alanınızı konuşturmak zorundasınız. Instagram’da da aynı durum geçerli. Uzmanı olduğunuz konuda fotoğraflar veya videolar paylaşmaya çalışın. Amatör veya profesyonel olmanız fark etmez. Örneğin yeme-içme veya makyaj yapma konusunda çok iyisiniz. Şimdi arkanıza yaslanın ve uzmanı olduğunuz alan için Instagram’da neler yapabileceğinizi düşünün.

 

2- Kişisel hesabınızdan paylaşmayın

instagram-kurumsal-hesap

Instagram’dan para kişisel hesaptan da kazanılabilir. Bunun için yalnızca ünlü olmanız gerekiyor. Ancak ünlü değilseniz herşeye sıfırdan başlamanızı tavsiye ediyoruz. Gözünüz korkmasın. Doğru içeriklerle doğru hareketleri yaparsanız kısa sürede hızla takipçi kazanabilirsiniz. Tabii bu takipçiler size parayı kazandıracak en önemli etken.

 

3- Özgün içerikler yükleyin

instagram-ozgun-icerik

Para kazanmanın cevabı aslında sizde. Günlük hayatta en çok hangi paylaşımlara ihtiyaç duyduğunuzu düşünün ve kendinize şu soruyu sorun: “Neden bir Instagram hesabını takip etmeliyim?” Bu sorunun cevabından çıkarak fotoğraf çekmeye çalışın. Farklı açılar deneyin. İnsanlar o fotoğrafa baktığında kendini iyi hissetsin. Bunun için yurtdışındaki Instagram hesaplarına bakabilirsiniz.

 

4- Farklılaşın

instagram-takipci-kazanmak

Bizce en önemli maddeye geldik. Evet, Instagram bir fotoğraf paylaşım uygulaması. Ancak o fotoğraflar kadar fotoğrafların altına yazılan notlar da çok önemli. Instagram’dan para kazanmayı hedefliyorsanız, fotoğraflara düştüğünüz notlar anlamlı olmalı. Kesinlike anlamsız ve takipçilerinize bilgi vermeyen notlar düşmeyin. Alın size bir de örnek. Bir tişört resmi paylaşacağınıza, bu tişörtün fiyatını, hangi özelliklerini beğendiğinizi ve hangi özelliklerini beğenmediğinizi yazın. Bu sizin sevilen bir hesap olmanızı sağlayacak.

 

5- Takipçi satın almayın

instagram-takipci-satin-almak

Takipçi satın almak son dönemlerde çığ gibi büyüyen bir tuzak. Bunun sebebi ise takipçi sayısının para etmemesi. Sebebi ise çok açık. Takipçi satın alındığında robot hesaplar yönlendiriliyor. Bu hesaplar hiçbir şekilde sizin bir fotoğrafını beğenmiyor. Yani öylece takipçiniz varmışcasına duruyor. Bu ise ne yazık ki para etmiyor. Şirketler sadece ama sadece fotoğraflarınızın beğeni sayısına para öder. Bunu sakın unutmayın.

 

6- Hashtagleri ayarında kullanın

instagram-hashtag-ekleme

Bazı Instagram hesapları ardı ardına, alakalı veya alakasız birçok ‘hashtag’ kullanıyor. İşte bu Instagram’dan para kazanmak isteyenlerin en büyük düşmanları. Tamamen amatör bir hareket yapmak istiyorsanız fotoğraf altını hashtaglerle doldurun. Bizce böyle bir hareket hiç yapmayın. Hatta mümkünse hiç bir hashtag kullanmamanızı öneriyoruz. Önemli olan fotoğrafların sade bir şekilde paylaşılması.

 

7- Takipçi kazanmak için yorum yazmayın

instagram-yorum-yapmak

Takipçi kazanmak için en önemli ipuçlarından biri iyi bir takipçi olmak. Uzman olduğunuz konudaki hesapları takip edin. Ancak bu fotoğraflara büyük harfler ve smileylarla yorum yazmayın. Bunun yerine fotoğrafları ilk beğenenlerden olun çalışın. Çünkü Instagram, ilk 10 fotoğrafı beğenenlerin ismini direkt olarak fotoğrafın altında gösteriyor. Bu da sizin takipçi kazanmanızı sağlayacaktır.


Yorumlar

yorum

Bir Cevap Yazın