Instagram Stories (Hikayeler) ile Snapchat’ten rol çaldı

Sosyal paylaşım ağı Instagram’a kullanıcıların yalnızca profilinde tutmak istediklerini değil, gününün tüm anlarını paylaşmasına olanak tanıyan Instagram Stories özelliği eklendi. Instagram’ın resmi blogundan yapılan açıklamaya göre kullanıcıların gün içerisinde aşırı paylaşım yapma endişesinden yola çıkılarak, Hikayeler özelliği geliştirildi.

Instagram’ın iOS ve Android uygulamalarına gelen son güncellemeyle kullanıcıların karşısına çıkan Instagram Stories (Hikayeler) ile paylaşılan birden fazla fotoğraf ve video, bir slayt gösterisi formatında birlikte gösterilerek “Hikayeler” oluşturulabiliyor.

instagram-hikayeler

Kullanıcılar hikayelerinde birden fazla fotoğraf ve video paylaşabiliyor, yazı ve çizim araçlarıyla bu hikayelerine canlılık katabiliyor. Instagram’ın ‘Hikayeler’inin en çok dikkat çeken özelliği ise Snapchat uygulamasındaki gibi belirli bir süre sonra kaybolması. 24 saat sonra kaybolan Instagram Hikayeler, kullanıcının profilinde veya akışında görünmüyor.

Geçen hafta 2016 yılı 2. çeyrek sonuçlarını duyuran Facebook’un açıklamasına göre Instagram aylık 500 milyon, günlük ise 300 milyon aktif kullanıcıya sahip. Kaybolan paylaşımlarla Instagram Stories’e ilham kaynağı olan Snapchat uygulamasının ise en son açıklanan verilere göre günlük aktif kullanıcı sayısı 150 milyonun üzerinde.

Instagram Stories nasıl kullanılır?


Yorumlar

yorum

Bir Cevap Yazın