Instagram Türkiye’de 22 milyon kullanıcıya ulaştı

Sosyal ağ Instagram’ın Türkiye’deki kullanıcı sayısı 22 milyona ulaştı. Kristal Elma Yaratıcılık Festivali’nde konuşan Instagram EMEA Bölgesi İş Geliştirme Yöneticisi Amy Cole’un paylaştığı verilere göre Instagram Türkiye kullanıcı sayısı 22 milyonu buldu.

instagram_amy_cole

Amy Cole

Türkiye’deki faaliyetleri açısından heyecan verici bir dönemde olduklarının altını çizen Amy Cole, “Topluluğumuzla birlikte buradaki işlerimiz de büyüyor. Instagram reklamları Türkiye’deki işletmelerin kullanımına Eylül 2015’te açıldı ve o zamandan bu yana ülkedeki iş ortaklarımızla gelecek vaat eden sonuçlara ulaştık” dedi.

Cole, “Türkiye’deki 22 milyonluk topluluğumuz her geçen gün daha da büyüyor ve bu da her ölçekteki yerel işletmenin, müşterileri ile etkili bir biçimde iletişim kurmasına olanak sağlıyor” diye konuştu. 

Türkiye dünyada 4. sırada

Sosyal ağın açıklamasına göre Instagram reklamlarının Türkiye’de kullanıma sunulduğu Eylül ayından beri Turkcell, Unilever, Ülker gibi pek çok yerel marka Instagram’ı kampanyalarını paylaşmak için kullanıyor.

Facebook bünyesindeki Instagram, tüm dünyada her ay 500 milyonun üzerine kişi tarafından aktif olarak kullanılıyor. Söz konusu 500 milyon kullanıcının yüzde 20’sini ABD’deki, yüzde 80’ini ise ABD dışı ülkelerdeki kişiler oluşturuyor. Platform üzerinde her gün 95 milyondan fazla fotoğraf ve video paylaşılıyor.

Türkiye, 22 milyonluk Instagram kullanıcısı ile sosyal ağın en fazla kullanıldığı 4. ülke konumunda. 100 milyon kullanıcı ile ABD ilk sırada yer alırken, ABD’yi sırasıyla Rusya, Brezilya, Türkiye ve İngiltere izliyor.


Yorumlar

yorum

Bir Cevap Yazın