Instagram, 30 Eylül’de Türkiye’de de reklam gösterimine başlıyor

Fotoğraf paylaşım temelli sosyal ağ Instagram, Türkiye’de reklam gösterimine bu ay sonunda resmen başlıyor. Instagram’dan yapılan resmi açıklamada, reklam hizmetlerini Türkiye’nin de aralarında bulunduğu 30’dan fazla yeni ülkeyi kapsayacak şekilde genişletildiği duyuruldu. Açıklamaya göre 30 Eylül’den itibaren dünyanın dört bir yanındaki her ölçekten reklam veren platform, Instagram’ın reklam servisinden yararlanarak kampanyalar düzenleyebilecek.

Instagram reklamlarının tüm dünyadaki her ölçekten işletmenin kullanımına açılmasına ek olarak platformun reklam formatlarına yeni özellikler de eklendi. Duyurulan yeni reklam formatı özellikleri şunlar oldu:

  • Yaratıcılığı tetikleyecek ve reklamlara daha sinematik bir his verecek Landscape fotoğraf ve videolar
  • Markaların daha zengin hikaye anlatımı yapabilmeleri için 30 saniyeye kadar uzayan video süresi
  • Kısa zamanda geniş kitlelere ulaşılmasını sağlayan Marquee
  • Facebook ve Instagram’da yapılan çapraz kampanyaların yönetimi ve etkin performansı için servis ve optimizasyon araçları

‘Sponsorlu’ etiketiyle verilecek

instagram-turkiye-reklam-720x

Instagram reklam hizmetlerine dünyada en yoğun talep e-ticaret, seyahat, eğlence ve perakende sektörlerinden geliyor. Platformun Türkiye’de işbirliği yaptığı ilk iş ortakları arasında ise Boyner (Boyner Online), P&G (Pantene), Trendyol&Modagram, Turkcell (Bip), Türk Hava Yolları (THY) ve Vodafone bulunuyor.

Kullancılar, “Sponsorlu” etiketiyle göreceği reklamlardan ilgisini çekmeyenleri, gizleyebilecek; gördükleri reklam çeşitlerini kişiselleştirebilecekInsragram’ın reklam gösterimi ile ilgili ayrıntılı bilgiye buradan erişebilirsiniz. “Instagram’da nasıl reklam verilir?” sorusunun cevabına ise şuradan ulaşabilirsiniz.


Yorumlar

yorum

Bir Cevap Yazın