Instagram Twitter’ı solladı

Fotoğraf ve video paylaşım uygulaması Instagram’ın aylık aktif kullanıcısı sayısı 300 milyona ulaştı. 1.3 milyar kullanıcıyla dünyanın en büyük sosyal ağı olan Facebook‘un 2012 yılında satın aldığı Instagram, ulaştığı 300 milyonluk rakamla, Twitter’ı da geride bırakmış oldu. Twitter’ın 284 milyon olan aylık aktif kullanıcı sayısını aşan Instagram’dan yapılan açıklamaya göre fotoğraf  ve video paylaşım uygulamasında kullanıcılar günde 70 milyon fotoğraf ve video paylaşıyor.

Zuckerberg, ‘yerçekimsiz’ odada kutladı

En son bu yılın Mart ayında rakamlarını açıklayan Instagram’ın o dönemde kullanıcı sayısı 200 milyondu. Instagram’ın 300 milyonluk kullanıcıya erişmesini Facebook CEO’su Mark Zuckerberg ve Instagram CEO’su Kevin Systrom, Facebook’un genel merkezinde yer alan Intagram ofisininin içindeki ‘Yerçekimi Deneyim Odası’ndan paylaştıkları fotoğrafla kutladı.

9 ayda yüzde 50 büyüdü

instagram_640

Buna göre Facebook’un 2 yıl önce 1 milyar dolara satın aldığı Instagram yaklaşık 9 ayda 100 milyon yeni kullanıcı kazanmış oldu. Bu dönemde yüzde 50’lik bir büyüme rakamı yakalayan Instagram’ın aylık aktif 331 milyon kullanıcısı olan Linkedin’i de önümüzdeki aylarda geride bırakmasına kesin gözüyle bakılıyor. Linkedin’in önünde ise 500 milyonla Facebook Messenger, 540 milyonla Google Plus, 600 milyonla WhatsApp ve listenin en başında ise 1.3 milyarla Facebook yer alıyor.

 

 


Yorumlar

yorum

Bir Cevap Yazın