Instagram’ın web sitesi yenilendi

En popüler sosyal ağ olma yolunda hızla ilerleyen Instagram’ın web sitesi yenilendi. Geçtiğimiz gün aniden kullanıcılara sunulan yeni Instagram’ın yeni sitesi çok daha temiz bir tasarıma sahip durumda. Yeni tasarımda kullanıcılar, fotoğrafları daha önce olduğu gibi farklı renklerin olduğu bir arayüz yerine daha beyaz ağırlıklı ve düz bir tasarımda görebilecek. Yorum kısmı ve kullanıcı profil kısmı da oldukça daha kolay anlaşılır bir hale getirilmiş durumda. Bu arada fotoğrafların ciddi derecede büyüdüğünü de atlamadan geçmeyelim.

Bildiğiniz üzere Instagram, akıllı telefon ağırlıklı bir sosyal ağ. Bu yüzden Instagram, web sitesi üzerine çok fazla çalışmalar yapmıyordu. Ancak yeni sade tasarımın hayata geçirilmesi akıllara bazı soruları getirdi. Bu soru da; Instagram, artık web sitesine de ağırlık vermeye başlıyor mu? Bize göre evet.

instagram-yeni-web-sitesi-2

Çünkü bilindiği üzere Instagram’ın web sitesinden mobil cihazlarda olduğu gibi fotoğraf yüklenemiyor. Bu da Instagram’ın kullanıcı kitlesini bir anlamda kısıtlıyor. Eğer tahminlerimiz doğru çıkar ve Instagram web sitesine mobil cihazlarda olduğu gibi ağırlık vermeye başlarsa Instagram’ın trafiklerinin oldukça artacağını ifade etmek mümkün. Akıllı telefon sahibi olmayan kullanıcılar da Instagram’a fotoğraf yükleyip paylaşacak. Bu yüzden de Instagram’ın bu anlamdaki adımlarını merakla bekliyoruz.


Yorumlar

yorum

Bir Cevap Yazın