Instagram’a yeni filtreler geldi

Her geçen gün daha popüler hale gelen gelen fotoğraf paylaşım uygulaması Instagram‘a yeni filtreler geldi. Instagram’a gelen güncellemeyle kullanıcılara sunulan 3 yeni filtrenin diğer Instagram filtreleri aksine daha farklı tarzları var. Yeni filtrelerin isimleri ise Lark, Reyes ve Juno. Instagram’da fotoğraf çektikten sonra ilk üç sıraya yerleşen yeni filtreleri, şu anda kullanabilirsiniz.

instagram-yeni-filtre

Yeni filtrelerin özellikleri

İlk olarak Lark filtresinden bahsedelim. Filtresiz fotoğraflara göre siyah alanları biraz daha koyu yapan bu filtre sarı renk ağırlıklı. Bu yüzden de ışığın az olduğu yerlerde Lark filtresini kullanmak daha iyi olabilir. Yeni filtrelerden bir diğeri de Reyes. Açık renkli bir filtre olan Reyes, koyu renkleri biraz daha açıyor. Ancak bu filtre fotoğrafın ortasına doğru daha açık renkler sunuyor. Bizim beğendiğimiz yeni filtre ise Juno oldu. Fotoğrafların koyu alanlarını daha koyu, açık alanları ise dengeli bir şekilde renklendiren bu filtre özellikle gün batışı gibi fotoğrafları daha güzelleştiriyor.

Instagram, filtrelerini çeşitlendirerek yoluna devam ediyor. Bu da kuşkusuz kullanım zevkini arttırıyor. Görünen o ki Instagram her geçen gün daha hızlı büyürken, bu başarısını kullanıcılarına yeni seçenekler de sunmaya devam edecek.


Yorumlar

yorum

Bir Cevap Yazın