iOS 8.3, iPhone 4S’i yavaşlatır mı?

iOS 8.3, iPhone 4S’i yavaşlatır mı?” Geçtiğimiz haftanın en çok sorulan sorularının başında bu vardı. Biz de bu konudaki yaptığımız testleri ve araştırmaları sizlerle paylaşmak istedik.

Bilindiği üzere iOS 8.3’ün yüklenebildiği en eski iPhone modeli iPhone 4S. Başka bir deyişle yeni iOS işletim sistemi artık yaklaşık 4 yıl önce tanıtılan iPhone 4’lere yüklenemiyor. Bunun en büyük sebeplerinden biri ise her geçen sürümde daha fazla özelliği kavuşan iOS özellikleri.

ios-8-3-iphone-4s-yavaslatir-mi-2iOS 8.3 ile de Apple’ın mobil işletim sistemine birçok özellik eklendi. Bunların başında yeni emojiler ve damgasını vuran Türkçe Siri özelliğini sayabiliriz. Eklenen bu özellikler de doğal olarak iPhone modellerinin daha fazla yorulmasını ve hatta yavaşlamasını sağlayabiliyor.

 

Şarj testi

Ancak yaptığımız testlerde biz böyle bir durumla karşılaşmadık. Hatta tam aksine iOS 8.3 ile iPhone 4S’lerin daha da hızlandığına şahit olduğumuzu belirtelim.

İtirafta bulunmak gerekirse, iOS 8.3 ile iPhone 4S’ler daha yavaş açılıyor. Fakat, açılıştan sonra ise iOS 8.3 yüklü olan iPhone 4S, iOS 8.2 olana göre neredeyse tur bindiriyor. Web browser kullanımı, kamera açılış hızı, uygulamaları kullanımı veya sesli görüşmelerin yapılması gibi birçok alanda iOS 8.3 daha hızlı durumda.

Şarj konusunda ise iOS 8.3 yüklü olan iPhone 4S ile iOS 8.2 yüklü olan iPhone 4S arasında çok önemli bir fark hissetmediğimizi de sözlerimize ekleyelim. Şarj süresini uzatmak için ise birçok farklı yöntem buluyor. Daha önceki hazırladığımız yazıları okuyarak iPhone’lardaki şarj süresini uzatabilirsiniz. iOS 8.3’ün tüm özelliklerine ise daha önce hazırladığımız yazıdan ulaşabilirsiniz.

iOS 8.3 yüklü iPhone 4S testinin videosunu aşağıda izleyebilirsiniz.


Yorumlar

yorum

Bir Cevap Yazın