iPad Air 2 ile gelmesi beklenen 8 yeni özellik

Geçtiğimiz ay iPhone 6 modellerini tanıtan Apple, bu kez hızlı davranak yeni iPad modellerinin müjdesini verdi. iPad Air 2 olarak kullanıcıların beğenisine 16 Ekim’de sunulacak Apple’ın yeni tabletleri, birçok farklı özelliği de bulunduruyor. İşte iPad Air 2’de yer alacak özellikler…

1- Cüzdan yerine tablet

Apple’ın yaklaşık bir yıldan beri kullandığı parmak izi okuma teknolojisi artık iPad’lerde de kullanılacak. Apple’ın ödeme sistemi olan Apple Pay için kullanılacak bu özellik sayesinde kullanıcılar alışverişlerini tablet bilgisayardan da yapabilecek.

ipad-air-2-parmak-izi

2- En büyük ekran geliyor

ipad-air-2-pro-buyuk-ekran

Apple iPhone’lar gibi iPad’lerinde ekran boyutunu büyütüyor. iPad Air 2 Pro olarak adlandırılan yeni modelde 12.9 inçlik dev bir ekran yer alacak. Bu model özellikle iş hayatında kullanılması için hazırlandı. İddialara göre bu cihazın ekranı 4K yani Ultra HD çözünürlüğe sahip olacak.

3- Ekranı ikiye bölecek

ipad-air-2-ekran

Apple kullanıcılarının sık sık şikayet ettiği ekran bölme özelliği iPad Air 2’de yer alacak. Kullanıcıların tek bir ekran üzerinden iki uygulamayı birden kullanabilecek. Bu özelliğin daha önce Android ve Windows işletim sistemlerinde kullanıldığını belirtmek gerekiyor.

4- 32 GB’a bye bye

ipad-air-2-hafıza

Apple iPhone modellerinde olduğu gibi tablette de 32 GB’lık depolama kapasitesine veda ediyor. Kullanıcılardan gelen yorumları dinleyen şirket, yeni tablet modelini 16 GB, 64 GB ve 128 GB olarak tüketicilerin beğenisine sunacak.

5- Tablet ile bilgisayar uyumu

ipad-air-2-yosemite

Yeni Mac işletim sistemi Yosemite ile iPad Air 2 birbirlerine daha yakınlaşacak. Kullanıcılar tabletten yaptıkları çalışmalara Mac bilgisayarlarından devam edebilecek.

6- Altın mı?

ipad-air-2-altin

İddialara göre Apple, iPhone’larda olduğu gibi tabletlerde de 3 farklı renk seçeneği sunacak. Bu renklerin içinde kullanıcıların yoğun talep ettiği altın renk de yer alacak.

7- Güçleniyor

ipad-air-2-a8x

Doğal olarak yeni iPad Air modelleri güçlenerek kullanıcı karşısına çıkacak. A8 işlemcinin en güçlü A8X versiyonunu yeni tabletlerine yerleştirecek olan şirket, ram konusunda da cimri davranmıyor ve 2 GB’lık RAM’i kullanıyor.

8- O da bükülecek

ipad-air-2-ince

iPhone 6’da daha ince bir kasa kullanan Apple, bükülme sorunuyla karşı karşıya kalmıştı. Ne yazık ki iPad Air 2 için de kötü haberlerimiz var. Çünkü iPhone 6’da olduğu gibi yeni tablet de hem ince hem de aynı materyalden yapılacak. Bu da Apple’ın iPhone’da olduğu gibi bükülme sorunlarıyla karşı karşıya kalacağını gösteriyor.


Yorumlar

yorum

Bir Cevap Yazın