iPad Air 2’nin 9 yeni özelliği

Apple tabletteki son kozunu oynadı ve yeni iPad modellerini tüketicilerin beğenisine sundu. iPad Air 2 ve iPad Mini 3 olarak iki yeni tablet modelini tanıtan Apple, parmak izi tanıma özelliğine kavuşan yeni tablet modelleri özellikle ince tasarımı ve renk seçenekleriyle dikkat çekiyor. Siz de tablet almak üzereyseniz yeni iPad Air 2 için hazırladığımız listeye mutlaka bir göz atın. iPad Air 2’nin 9 özelliği…

1- Kağıt helva gibi

apple-ipad-air-2-incelik

Çıtır çıtır fırından yeni çıkan iPad Air 2, tıpkı kağıt helva inceliğinde. Nasıl olur demeyin. Bir önceki modele göre yüzde 18 inceltilen iPad Air 2, sadece 6.1 mm kalınlığında. Bu da iPad Air 2’yi dünyanın en ince tabletleri arasında yer almasını sağlıyor.

2- Parmaktan tanıyor

apple-ipad-air-2-parmak-izi

Geçtiğimiz yıl iPhone 5S ile Apple cihazlarındaki yerini alan parmak izi okuma özelliği, ilk kez tabletlerde de kullanılmaya başlandı. iPad Air 2’de yer alan ‘home’ tuşu artık kullanıcıların parmak izini tanıyor. Dolayısıyla kullanıcılar şifre girme derdinden kurtuluyor.

3- Ödemeler tabletten

apple-ipad-air-2-apple-pay-odeme

iOS 8’lerle gelen özelliklerin başında yer alan Apple Pay, tabletlerde de kullanılmaya başlanacak. Parmak izi okuma özelliğiyle beraber çalışacak olan Apple’ın mobil ödeme sisteminden, iPad Air 2 kullanıcıları da yararlanabilecek.

4- SIM kart da ne?

apple-ipad-air-2-sim-kart

iPhone modellerinde olduğu gibi içinde SIM kartı hazır olan iPad modelleri de geliyor. Başka bir deyişle mobil operatörden aldığınız iPad’ler artık SIM kartı içine gömülü olacak gelecek.

5- Tabletim altın olsun

apple-ipad-air-2-renk-secenekleri

Apple, iPhone modellerinde olduğu gibi farklı renk seçeneklerini iPad Air 2 için de kullanıyor. Altın, uzay grisi ve gümüş olmak üzere üç farklı renk seçeneği yeni iPad modelinde yer alacak.

6- Gülümse!

apple-ipad-air-2-fotograf-kamera

iPad Air 2’nin kamerası da yenilendi. 8 megapiksellik kameraya sahip olan Apple’ın yeni tabletine, iPhone 5S ile birlikte gelen Burst modunda fotoğraf çekme özelliğe iPad Air 2’ye de eklendi. Video çekimleri ise Full HD çözünürlükte.

7- Bitmeyen şarj yapmışlar

apple-ipad-air-2-batarya

O kadar değil. Tabii ki bitiyor. Ancak iPad Air 2, piyasaya çıkan ilk iPad’ten 12 kat daha hızlı ve 10 saat pil ömrüne sahip.

8- Hızına hız kattı

apple-ipad-air-2-islemci

Apple, iPad Air 2’nin de işlemcisini hızlandırdı. Air 2 üzerinde özel olarak 64-bit mimamarisiyle hazırlanan A8X çip ve 3 milyar transistör var ve grafik işlemcisi bir önceki iPad Air’a göre 2,5 kat daha hızlı.

9- Sıkı tut, uçmasın!

apple-ipad-air-2-agirlik

iPad Air 2, ağırlık konusunda çok iddialı. 437 gramlık hafifliği ile bir önceki iPad modeline göre yaklaşık 30 gram hafifletildi. Kısaca adından da anlaşılabileceği gibi Air 2 havada da uçabilecek. Ama siz bunu denemeyin!

Bonus: Eskisiyle aynı fiyat!

apple-ipad-air-2-fiyatlari

Yeni iPad Air 2’nin fiyatları 499 dolar’dan başlıyor. Heyecan yok. Bu fiyatlar ABD satışları için. 16 GB 499 dolar, 64 GB 599 dolar ve 128 GB 699 dolar. Bunlar Wi-Fi modeller. Wi-fi + 3G modellerde ise fiyatlar sırasıyla 629 dolar, 729 dolar ve 829 dolar olarak sıralanıyor.

 

Not: iPad Air 2’nin Türkiye’de ne zaman çıkacağı açıklanmadı.


Yorumlar

yorum

Bir Cevap Yazın