iPad kullanıyorsunuz ama bahse varız bu ipuçlarını bilmiyorsunuz

Baştan şunu söyleyelim. iPad bir kenara diğerleri bir kenara. En başarılı tablet modeli olan iPad’lerin birçok özelliği bulunuyor. Bazılarını kullanıyorsunuz, bazılarını hiç bilmiyorsunuz bile. Bu noktada TeknoYO! devreye giriyor ve size günlük hayatta kullanabileceğiniz özellikleri listeliyor. Hesap makinesinden klavyesine kadar iPad’lerin hiç bilmediğiniz özellikleri burada.

 

1- Klavyesiz yapamıyorum

ipad-klavyeleri 2

Özellikle mail bombardımanı aradasında kalmış ve sürekli birşeyler yazmak zorunda kalan kullanıcılara yeni bir önerimiz var. iPad’i klavye ile kullanmak istiyorsanız özel bir klavye almanıza gerek yok. Çünkü tüm bluetooth klavyeler iPad ile uyumludur. Bu yüzden yüzlerce liranız cepte de kalacak.

 

2- Seviyeyi düşürdün iyice

ipad-pusula

Ne kadar kullanıldığı tartışılır, ancak yine de aklınızda bulunsun. Bir ormanda kaybolursanız falan, pusula uygulaması içerisinde gizli bir seviye ölçer bulunuyor. Pusula uygulamasını açtığınız zaman ekranı sağa sola kaydırıp seviye ölçeri açabilirsiniz. Böylece terazi görevi gören bir pusula uygulamanız olacak.

 

3- Hızlı davranan kazanıyor

ipad-uygulamalar-arasi-gecis

iPad diğer tabletlerin aksine birden fazla parmağı aynı anda tanıyabiliyor. Bu da hızlanmak için çok iyi bir şans. Kullandığınız herhangi bir uygulamada üst tarafa hızlıca geçiş yapmak isterseniz en üst noktaya dokunmanız sayfayı otomatik olarak en üste atmaya yardımcı olacak. Bir deneyin, vazgeçemeyeceksiniz.

 

4- Şipşakçı mısın arkadaş?

ipad-fotograf

iPhone’lardaki hızlı fotoğraf çekme özelliği iPad’lerde de kullanılıyor. Kilit ekranındayken fotoğraf çekmek isterseniz ekranı yukarı doğru çekmeniz gerekiyor. Böylece kilit ekranından çıkmadan fotoğraf çekmiş olacaksınız. Kısaca en hızlı fotoğrafçılarla kapışabilirsiniz.

 

5- Hata affediyor

ipad-hesap-makinesi

Muhasebeciler, öğrenciler, bu madde size geliyor. Sık sık kullandığınız hesap makinesini kullanırken yanlış bir tuşa basarsanız, parmağınızı numaraların üzerinde soldan sağa doğru dokundurun. Böylece iPad’iniz son basamağı otomatik olarak silecektir. Bu hareket bile size çok zaman kazandıracak.


Yorumlar

yorum

Bir Cevap Yazın