İlk çıkan iPad Mini modeli artık satılmıyor!

2012 yılında 7.9 inçlik ekranıyla kullanıcıların farklı taleplerine cevap vermek için tüketicilerin beğenisine sunulan ilk iPad Mini modeli artık satılmıyor! Dün gece Apple’ın online mağazasından aniden kaldırılan ilk iPad Mini modelinin devri resmen kapandı. Bu modelden satın almak isteyen kullanıcılar artık iPad Mini 2 ve iPad Mini 3 modelini satın alabilecek.

İlk çıkan iPad Mini modelinin Türkiye’deki satış fiyatı 679 TL’den başlıyordu. Şu anda en düşük iPad Mini modelini almak isteyenler mecburen iPad Mini 2 almak zorunda kalacak. Bu modelin de fiyatı da 879 TL’den başlıyor. Başka bir deyişle iPad Mini kullanmak isteyen artık bugünden sonra 200 TL daha fazla ödeyecek.

ipad-mini-satisi-durduruldu

iPad Mini, Apple için önemli modeller arasında yer alıyor. Bunun sebebi ise 9.7 inçlik büyük ekranlı iPad modellerinden sonra Apple’ın farklı bir karara imza atarak 7.9 inçlik iPad Mini modellerini kullanıcılara sunması oldukça uzun bir süre tartışılmıştı. Ayrıca, ilk iPad Mini modelinde 1024×768 piksellik bir ekran bulunuyordu. Söz konusu bu kadar düşük donanım özellikleri olunca yeni uygulamalar ve işletim sistemi konusunda ilk iPad Mini modeli zorlanıyordu.

Ancak Apple, bu kararın arkasında durarak iPad Mini modellerini geliştirmeye devam ediyor. Şu anda ise en yeni model ise iPad Mini 3 durumunda. Bu cihazdaki parmak okuma sensörü ve retina ekran gibi özellikler kullanıcıların dikkatini çekmeyi başarıyor. Apple’ın iPad Mini modelleri konusunda atacağı adımları merakla bekliyoruz.


Yorumlar

yorum

Bir Cevap Yazın