12.9 inçlik iPad Pro’nun görselleri yayınlandı

Apple’ın tablet bilgisayarı iPad’in 12.9 inçlik modeli iPad Pro’nun görselleri sızdı. Fransız teknoloji blogu Nowhereelse.fr’nin yayınladığı görsellere göre Apple’ın “iPad Pro” veya “iPad Air Plus” adını taşıması beklenen yeni tableti 12.9 inçlik ekran büyüklüğüne sahip olacak. iPhone 6 ile ekranı büyüten Apple, aynı stratejiyi iPad’te de uygulayacak. iPad’te 9.7 inç, iPad Mini’de 7.9 inçten vazgeçmeyen şirket, Mart ayında tanıtmayı planladığı yeni tabletinde ekranı yüzde 33 büyütecek.

Ekran 8 cm büyüyecek

Tabletteki ekranın diagonal büyüklüğünü 24.6 cm’den 8.2 cm artışla 32.7 cm’ye çıkartacak olan Apple’ın iPad Pro’sunun kalınlığı ise iPad Air’daki gibi 6.1 mm’yi geçmeyecek. Apple’ın bir süredir daha büyük ekranlı iPad üzerinde çalıştığı bilinmesine karşın, şirket veya tedarikçileri tarafından henüz doğrulanmayan iPad Pro’nun önümüzdeki 2 ay içinde resmiyet kazanması bekleniyor.

Mart ayında satışa çıkabilir

iPad-Pro1

iPad Pro’nun çıkış tarihi henüz netlik kazanmasa da akıllı saati Apple Watch’u Mart 2015’te satışa çıkarması bekleyen şirketin, bir sürpriz yaparak, akıllı saatle birlikte iPad Pro’yu da tanıtacağı belirtiliyor. iPad Pro’nun fiziksel özelliklerini yayınlayan Fransız teknoloji blogu geçen yılın ortasında özellikleriyle birlikte duyurduğu ve doğru çıkan iPhone 6 Plus görselleriyle Apple tutkunlarına erken sevinç yaşatmıştı.


Yorumlar

yorum

Bir Cevap Yazın