Galaxy Note 4’ün yapabildiği, ancak iPhone 6’nın yapamadığı 13 şey

iPhone 6 mı alsam, yoksa Samsung Galaxy Note 4 mü alsam? Herhalde son dönemlerde teknoloji meraklıları en çok bu soruyu soruyor kendine. Geçtiğimiz hafta Türkiye’de de satışa çıkan Samsung Galaxy Note 4, özellikleri bakımından ezeli rakibine fark atıyor. İşte Samsung Galaxy Note 4’ün yapabildiği, ancak iPhone 6’nın yapamadığı 13 şey…

 

1- Herşeyin başı sağlık

samsung-galaxy-note-4-kalp

Kalp atışını ölçen sensör, Samsung’un yeni cihazında kullandığı özellikler arasında. Kameranın altındaki sensöre işaret parmağını değdiren kullanıcıların kalp atış hızı anında ekranda görüntüleniyor.

 

2- Hop yeni batarya

samsung-galaxy-note-4-arka-kapak

Tüm iPhone modellerinde olduğu gibi iPhone 6’nın arka kapağı kullanıcılar tarafından açılamıyor. Başka bir deyişle kullanıcılar batarya bozulca mecburen Apple servisine gitmek zorunda. Samsung Galaxy Note 4’ün ise arka kapağı kolaylıkla çıkabildiği için yeni batarya saniyeler içerisinde takılabiliyor.

 

3- 16 GB aldım 64 GB oldu

samsung-galaxy-note-4-micro-sd

iPhone alırken en zorlanılan kararların başında kaç gblık modelin daha iyi oldu. Ancak Samsung bu işi micro SD kart girişiyle çözdü. Samsung Galaxy Note 4’te yer alan micro SD kart girişine 64 GB veya 128 GB’lık kart takarak telefonun kapasitesini arttırabilmek mümkün.

 

4- Aynı zamanda uzaktan kumanda

samsung-galaxy-note-4-uzaktan-kumanda

O nereden çıktı demeyin. Samsung son modellerde kullandığı özelliklerden olan uzaktan kumanda özelliği Samsung Galaxy Note 4’te de yer alıyor. Samsung Galaxy Note 4, kızılötesi ışın göndererek televizyon, müzik seti ve uydu alıcısı gibi cihazların kontrol edilebilmesini sağlıyor.

 

5- Ekranı ikiye böldü

samsung-galaxy-note-4-ekran-ikiye-bol

5.7 inçlik dev bir ekrandan bahsediyoruz. Bu ekranı en iyi şekilde kullanılabilmesini amaçlayan Samsung, kullanıcıların aynı aynda iki işin yapılabilmesini sağlıyor. Samsung Galaxy Note 4’te yer alan bu özellik iPhone 6 kullanıcılarını kıskandıracak cinsten.

 

6- Bir küçük, bir büyük

samsung-galaxy-note-4-kucuk-ekran

Bilgisayarlarda olan ancak akıllı telefonlarda olmayan pencere boyutunun büyüklüğüyle oynama özelliği Samsung Galaxy Note 4’te var. Konuyu biraz daha açmak gerekirse, uygulamaları tam ekran boyutu yerine küçülterek daha performanslı çalışabilmek mümkün.

 

7- Herşey o kalemle başladı

Galaxy-Note-4-S-Pen-kalem

Samsung’un tüm Note serisine koyduğu akıllı kalem S-Pen Samsung Galaxy Note 4’te de var. Daha da akıllanan ve tasarım olarak güzelleşen bu kalem ile sanki yazı yazarmış gibi akıllı telefonunuza not alabilirsiniz.

 

8- İnce gördü

Galaxy-Note-4-S-Pen

Biraz önce bahsettiğimiz kalem ile okuduğunuz notları daha kolay seçmek ve paylaşmak mümkün. Çok hassas çalışan bu özellik sayesinde, noktasından virgülüne kadar kolay bir şekilde seçebileceksiniz.

 

9- Yarım saatte değişir dünya

Galaxy-Note-4-sarj-cihazi

İşte iPhone sahiplerini kıskandıracak en iyi Samsung Galaxy Note 4 özelliği. Kutudan çıkan hızlı şarj cihazı ile Samsung Galaxy Note 4’ü yarım saatte yüzde 50 şarj edebilmek mümkün. Bu da tüm gününüzü kurtarmaya yeter, artar bile.

 

10- Yolda bırakmıyor

Galaxy-Note-4-ultra-guc-tasarruf-modu

Samsung Galaxy Note 4’te yer alan ultra güç tasarrufu ile yüzde 10 şarjı, tam bir gün boyunca kullanabilirsiniz. Başka bir deyişle Samsung Galaxy Note 4, şarj konusunda sizi yolda bırakmayacak.

 

11- Elim küçük bahanesine yer yok

Galaxy-Note-4

Samsung akıllı telefonların altında yer alan home tuşu, geri gitme ve görev yöneticisi tuşu ekrana taşınabiliyor. Bu da kullanıcıların elinin küçük olmasına rağmen Samsung Galaxy Note 4’ün tüm özelliklerine ulaşabilmesini sağlıyor.

 

12- Bak tek elle kullanıyorum

Galaxy-Note-4-uygulama

Büyük ekran sevenler, ancak uygulamaları tek elle kullanmak isteyen için de Samsung Galaxy Note 4’te dikkat çeken özellikler var. Uygulamalar, tek elle kullanabilmek mesafesine küçültülerek daha kolay kullanılabiliyor.

 

13- Tek elle mesaj yazdırıyor

Galaxy-Note-4-klavye

Samsung Galaxy Note 4’te iki elle mesaj yazmak zorunda değilsiniz. Klavye ayarlarından ‘tek elle kullan’ seçeneğini aktif hale getirerek tek elle mesaj yazabilirsiniz.

 Türkiye’de satışa çıkan Samsung Galaxy Note 4’ü 2 bin 299 TL‘ye satın alabilirsiniz. 


Yorumlar

yorum

1 comment

  1. Osman

    Normaldir iPhone kafası var sizde hep burnunuzun dikine gidersiniz. Daha Bluetooth diye bisi yok telefonunuzda konuşuyonuz neymiş sadece iPhone dan iPhone veri gönderiyomus.4000 lira ver iPhone Bluetooth olmasın gülmekten başka bisi gelmiyor aklıma Çin malı anycool marka telefonlar vardı onlarda bile Bluetooth var.

Bir Cevap Yazın