iPhone 6S’in en düşük kapasitesi ne yazık ki 16 GB olacak

Son detayları her geçen gün biraz daha açığa çıkan iPhone 6S, ne yazık ki 16 GB kapasiteyle gelecek. Geçtiğimiz hafta iPhone 6S’in 32 GB kapasite ile geleceği iddia edilmişti. Ancak iPhone hayranlarını üzecek bir haber 9to5Mac‘te paylaşıldı. Bu haberde iPhone 6S, en düşük kapasitesinin yine 16 GB’tan başlayacağı ifade edildi.

Apple’ın eylül ayında tanıtması beklenen akıllı telefon modelinin sızdırılan fotoğraflarına göre iPhone 6 modelindeki kapasite seçenekleri iPhone 6S’te de yer alacak. Yani iPhone 6S modelleri 16 GB, 64 GB ve 128 GB‘lık kapasite seçenekleriyle sunulacak.

iphone-6s-16-gb-kapasite

Bu da kullanıcıları fazlasıyla üzmeye yetecek. Bildiğiniz üzere uygulamalardaki içeriklerin kalitesinin artması, müzik ve video kullanımının yüksek seviyelere çıkması 16 GB kapasiteye sahip olan birçok akıllı telefonda yetmiyor.

İşin aslına bakacak olursak iPhone modellerinin en ucuz modeli olan 16 GB’lık modeller, kullanıcılar tarafından en çok tercih edilen modeldi. Bu yüzden de çabuk dolan hafızlar, kullanıcıları rahatsız etmeye yetiyordu. Apple’ın bunu 32 GB’a yükseltmesi sıkça gündeme gelse de görünün o ki umutlar iPhone 7’ye kaldı. 🙁


Yorumlar

yorum

Bir Cevap Yazın