iPhone 6s’lerdeki 3D Touch özelliği için geliştirilen 8 uygulama

Apple’ın son dönemlerdeki gerçekleştirdiği en büyük yeniliklerin başında gelen 3D Touch özelliği, iPhone 6s ve iPhone 6s Plus modellerinde yer aldı. Kullanıcıların birkaç dokunuşla gerçekleştirebildikleri fonksiyonları tek dokunuşa indiren 3D Touch, özellikle zaman kazanılmasını sağlıyor. Bu özelliği kullanabilmek için ise ekrana biraz daha sert basmak yeterli. 3D Touch özelliği için ise birçok uygulama geliştirici harekete geçmiş durumda. Biz de bu uygulamaları bir araya getirelim dedik. Sosyal ağlardan, bankacılık uygulamalarına kadar birçok farklı 3D Touch özellikli uygulamayı bu yazımızda bulabilirsiniz. İşte iPhone 6s’lerdeki 3D Touch için geliştirilen 8 uygulama…

 

1- Instagram

instagram-3d-touch-ozelligi

iPhone 6s’lerdeki 3D Touch özelliği için ilk güncelleme çıkan uygulamaların başında Instagram bulunuyor. Instagram uygulamasının simgesine güçlü şekilde basanlar için 4 farklı seçenek sunuluyor. Bu seçeneklerde direkt mesajlar, arama, hareketleri gör ve yeni gönderi fonksiyonları yer alıyor. Bu sayede kullanıcılar Instagram uygulamasını daha hızlı şekilde kullanabilmek mümkün oluyor.

İndir

 

2- Twitter

twitter-3d-touch-ozelligi

3D Touch özelliğine Twitter da hızlı bir şekilde adapte oldu. Twitter uygulamasında 3D Touch ile 3 farklı fonksiyon kullanıcılara sunuluyor. Bu fonksiyonlar, yeni mesaj, yeni tweet ve arama…

İndir

 

3- Facebook

facebook-3d-touch-ozelligi

Apple’ın 3D Touch özelliği tanıtımında ilk tanıttığı uygulamaların başında Facebook vardı. Facebook’un 3D Touch özelliğinde Fotoğraf/Video Çek, Fotoğraf/Video Yükle ve Gönderi yaz seçenekleri sunuluyor.

İndir

 

4- Evernote

evernote-3d-touch-ozelligi

Bulut üzerinden not alma uygulaması Evernote’u 3D Touch ile daha aktif kullanılabiliyor. Evernote simgesine sert bir şekilde basan kullanıcılara yeni bir not ekleme ve arama fonksiyonları sunuluyor.

İndir

 

5- Shazam

shazam-3d-touch-ozelligi

Özellikle müziksiz yapamayaların ana ekranında bulunması gereken uygulamaların başında Shazam var ve bu uygulama da 3D Touch özelliğini kullanmaya başladı. Şarkıları daha hızlı bulmak isteyen kullanıcılar Shazam uygulamasının simgesi üzerine sert bir şekilde basınca dinleme fonksiyonuna ulaşabiliyor. Buna ek olarak Visual Shazam ve Auto Shazam seçenekleri 3D Touch ile sunulan özellikler arasında.

İndir

 

6- Dropbox

dropbox-3d-touch-ozelligi

Hemen hemen her akıllı telefonda yer alan Dropbox uygulaması da 3D Touch özelliklerine sahip oldu. Arama, fotoğraf yükleme, yüklenmiş dosyaları görüntüleme ve son yüklenmiş içerikleri görüntüleme fonksiyonları 3D Touch ile sunuluyor.

İndir

 

7- Akbank Direkt

akbank-direkt-3d-touch-ozelligi

Akbank Direkt, 3D Touch özelliğini Türkiye’de en hızlı kullanan şirket oldu. Akbank müşterileri, iPhone 6s ve 6s Plus akıllı telefonlarının 3D Touch özelliğini kullanarak, ödeme, para çekme ve transfer işlemlerine tek bir dokunuşla daha hızlı başlayabiliyor.

İndir

 

8- ProCam 3

Pro-Cam3-3d-touch-ozelligi

Bu kareleri nasıl çekiyorlar diye merak edenlerin kullandığı uygulamaların başında gelen ProCam 3’de 3D Touch özellikleri yer alıyor. Albümlerdeki en son fotoğrafı veya videoyu görüntülemek için ProCam 3 simgesi üzerine sert basmak yeterli. Buna ek olarak netlemek için 3D Touch özelliği kullanılabiliyor.

İndir


Yorumlar

yorum

Bir Cevap Yazın