iPhone 6S modelleri 18 Eylül’de satışa çıkacak

Son günlerin en çok sorulan soruların başında “iPhone 6S ne zaman çıkıyor” geliyor. Evet, iPhone 6S ve iPhone 6S Plus için geri sayım başladı. Paylaşılan bilgilere göre iPhone 6S modelleri 9 Eylül’de tanıtılacak.

Yeni akıllı telefonun ne zaman satışa çıkacağı ise tam bir sır. Birçok teknoloji blogunda iPhone 6S modellerinin ne zaman satışa çıkacağına dair iddialar yayınlanıyor. Bunların en kadarı gerçek bilmiyoruz. Ancak bugün iPhone 6S’lerin satışa çıkacağı tarih ile ilgili önemli bir bilgi paylaşıldı.

Fransa’daki bir mobil iletişim operatöründen sızan bilgilere göre iPhone 6S modellerinin ön siparişi 11 Eylül’de başlayacak. Mağazalarda satışa çıkacağı tarih ise 18 Eylül olacak.

20351_les-reservations-pour-l-iphone-6s-ouvriront-le-11-septembre-prochain

iPhone 6S ön sipariş tarihi Fransız mobil iletişim operatörünün web sitesinde ortaya çıktı.

Türkiye ise ‘ikinci dalga’ ülkeler arasında yer alıyor. Yani iPhone 6S modelleri 18 Eylül’den bir sonraki bölgelerde satışa sunulacak. Bu da Ekim ayının ortalarını işaret ediyor.

Hazır laf iPhone 6S’ten açılmışken yeni akıllı telefon modelinde olması beklenen özelliklerden de bahsedelim. Paylaşılan bilgilere göre iPhone 6S özellikle kamera konusunda iddialı olacağa benziyor. iPhone 6 modellerinde olan 8 megapiksellik kamera yerini 12 megapiksele bırakacak. Bunun yanı sıra daha güçlü işlemci ve batarya yeni iPhone modelinde olması beklenen özellikler arasında.

Sonuç olarak bu tarihlerin hepsi birer iddia. 9 Eylül tarihinde iPhone 6S hakkında tüm bilgileri paylaşacağız.


Yorumlar

yorum

Bir Cevap Yazın