iPhone 6S Plus bükülme testi! [Video]

iPhone 6 Plus ile beraber çok önemli bir konu gündeme gelmişti. Bu konu da iPhone 6 Plus’ın bükülmesi (bending). iPhone 6S Plus bükülme testi yine gündeme geldi. Peki gerçekten iPhone 6S Plus bükülüyor mu?

Birçok iPhone 6 Plus testinde, cihazın biraz güç uygulanarak bile büküldüğü ortaya çıkmıştı. Apple bunun üzerine harekete geçmiş ve iPhone 6S modellerinde alüminyum 7000 serisi bir materyal kullanmıştı. Bu materyalin bir önceki modele göre neredeyse iki kat dayanıklı olduğu Apple tarafından açıklanmıştı.

Ancak iPhone 6S Plus satışa çıkmadığı için hiçbir test yapılamamıştı. Neyse ki iPhone 6S modellerin satışa çıkmasıyla nihayet bükülme testi yapıldı.

Bükülüyor mu?

Bir önceki testi gerçekleştiren FoneFox adındaki teknoloji video kanalı iPhone 6S Plus bükülme testini gerçekleştirdi. Lafı çok uzatmadan test sonucunu söyleyelim. iPhone 6S Plus kesinlikle bükülmüyor!

Yanlış duymadınız. Yapılan testte çok güç uygulansa da iPhone 6S Plus bu testten başarıyla geçiyor. Hatta iki kişi bile yeni iPhone’u bükmeye çalışıyor. Ancak başarılı olmuyor.

Görünen o ki, Apple kullanıcıların şikayetlerini dinleyerek iPhone 6S modellerini geliştirmiş. Bu yüzden de Apple’ın iPhone 6S modellerinde de yeni bir satış rekoru kırması hiç de sürpriz olmayacak.

İşte iPhone 6S Plus’un bükülme (bendin) testi


Yorumlar

yorum

Bir Cevap Yazın