iPhone 6S modelleri 12 ülkede satışa çıktı

Apple’ın rekor ön sipariş alan yeni akıllı telefon modeli iPhone 6S satışa çıktı. 10 milyondan fazla ön sipariş alarak kullanıcıların beğenisini ispatlayan Apple’ın yeni akıllı telefonu bugün itibariyle 12 farklı ülkedeki Apple mağazalarındaki raflarda yer almaya başladı.

Tüm iPhone modellerinde olduğu gibi iPhone hayranlarının önünde uzun kuyruklar oluşturduğu iPhone 6S modellerinin ilk talibi ise saat farkından dolayı Avusturalya’daki bir müşteri oldu. Apple CEO’su Tim Cook’un tweet atarak kutladığı bu iPhone 6S müşterisini Almanya Fransa gibi ülkeler izledi.

Daha önce paylaştığımız üzere iPhone 6S modellerinde birçok farklı özellik bulunuyor. iPhone 6S modelleri kasa ve tasarım açısından aynı olsa da özellik bakımından diğer akıllı telefonlardan ayrılıyor. Bu özelliklerin başında ise 3D Touch var. Tamamen kullanıcıların işini kolaylaştıracak bu özellik, ekrandaki basınç sensörleriyle çalışıyor.

iphone-6s-3d-touch-ozelligi

Türkiye’de ne zaman satışa çıkacak?

iPhone 6S modellerinde ayrıca 12 megapiksellik kamera yer alıyor. ‘Live Photo’ özelliğini de ekleyen Apple, kullanıcıların hareketli fotoğraflar çekebilmesini sağlıyor. iPhone 6S modellerinin 4K video çekebilme özelliği ise kullanıcılardan tam not alan özellikler arasında.

Gelelim asıl soruya? iPhone 6S modelleri Türkiye’de ne zaman satışa çıkacak? Bu konuda henüz tam net bir tarih yok. Ancak yapılan tahminler, iPhone 6S modellerinin Türkiye’de Ekim ayı sonunda satışa çıkacağını gösteriyor.

Bakalım iPhone 6S modellerini ne zaman Türkiye’deki teknoloji mağazalarının raflarında göreceğiz?

Bu arada iPhone 6S modellerinin tam özelliklerine bir göz atmak için daha önce hazırladığımız haberi okuyabilirsiniz.


Yorumlar

yorum

Bir Cevap Yazın