Apple iPhone 7’yi Eylül’ün 7’sinde tanıtacak

Apple yeni iPhone modelini tanıtacağı toplantının tarihini göndermeye başladığı basın davetleri ile resmi olarak açıkladı. Buna göre yeni iPhone 7 Eylül 2016 tarihinde tanıtılacak. 

apple-inviteEtkinlik, 7 Eylül’de San Francisco’nun merkezindeki Bill Graham Civic Auditorium binasında gerçekleşecek. Apple‘ın iPhone 7 modelinin tanıtılması beklenen etkinlik, Türkiye saati ile 20:00’de başlayacak.

Yeni iPhone’un 4.7 inçlik iPhone 7 ve 5.5 inçlik iPhone 7 Plus  modeli ile gelmesi bekleniyor. Sızan ilk bilgilere göre iPhone 7 Plus modeli çift arka kamera barındıracak.

iPhone 7 ile teknoloji dünyasının karşısına çıkması beklenen bir diğer özellikle ise yeni iPhone ile birlikte artık geleneksel 3.5 mm’lik kulaklık girişi olmayacak. Bunun yerine iPhone kulaklığı artık ‘lightning’ portu üzerinden cihaza bağlanacak.

Kablosuz kulaklık da iPhone 7 ile tüketicilerin karşısına çıkması muhtemel yenilikler arasında yer alıyor. iPhone’un fiziki ‘Home’ tuşu yerine 3D Touch özelliği ve koyu mavi renk seçeneği, iPhone 7’de olması beklenen diğer bazı nitelikler arasında.

iPhone 7 ne zaman satışa çıkacak?

iphone-7-kablosuz-kulaklik

iPhone 6s ve iPhone 6s Plus’a göre tasarımda genel olarak değişikliğe gitmesi beklenmeyen Apple’ın yeni modellerinden iPhone 7, Samsung’un Galaxy S7’sine; iPhone 7 Plus’ın ise Galaxy Note 7’ye rakip olacak. Yeni iPhone’lar Eylül ayı sonunda satışa sunulmaya başlanacak. Apple’ın 7 Eylül’deki etkinliğinde iPhone 7’nin yanısıra, MacBook, iPad ve Apple Watch’a ait yeniliklerin de tanıtması bekleniyor.


Yorumlar

yorum

Bir Cevap Yazın