iPhone SE’nin Türkiye’de satışa çıkacağı tarih açıklandı

Apple’ın 21 Mart’ta tanıttığı 4 inçlik yeni akıllı telefonu iPhone SEnin Türkiye’deki tüketicelere sunulacağı tarih açıklandı. iPhone 6s ve iPhone 6s Plus’ta da yer alan 64 bitlik A9 çipiyle gelen iPhone SE, 8 Nisan Cuma günü Türkiye’de satışa çıkacak.

Türkiye’de 4.5G’nin hayata geçeceği 1 Nisan’dan bir hafta sonra Türk tüketicilerine sunulacak olan iPhone SE, 8 Nisan itibariyle raflardaki yerini almış olacak. Uzay grisi, gümüş, altın ve roze altın renk seçenekleriyle gelecek olan iPhone SE’nin 16 GB ve 64 GB modelleri Apple Store, Apple.com.tr, Apple Yetkili Satıcıları ve iletişim operatörlerinde satışa sunulacak.iphone-se-1

8 Nisan Cuma günü satışa çıkıyor

Apple, 21 Mart’ta yaptığı tanıtımda, tasarım olarak iPhone 5s‘e benzeyen iPhone SE’nin 31 Mart’ta 12 ülkede pazara sunulmasının ardından Nisan ayı başında aralarında Türkiye’nin de bulunduğu ülkelerde satışa çıkacağını açıklamıştı.

iPhone SE ile ilgili olarak Apple ürünlerinin Türkiye’deki satış kanallarından yapılan ilk açıklama Türk Telekom’dan geldi. Şirketin bugün yaptığı açıklamada, iPhone SE, 8 Nisan’dan itibaren Türk Telekom mağazalarında satışa sunulacak” denildi.

Türkiye’deki kullanıcılar, iPhone SE için 29 Mart’tan itibaren sipariş verebilecek.

Türkiye’den mi, yurt dışından mı almalı?

16 GB’lik iPhone SE’nin Türkiye satış fiyatı 1999 TL, 64 GB’lik iPhone SE’nin Türkiye satış fiyatı ise 2399 TL olacak. Bu peşin fiyatlarının yanısıra operatörler, kontratlı seçeneklerini de müşterilerine sunacak.

iPhone SE’nin tüm özelliklerini merak edenler, buradaki haberimize göz atabilir. Teknoloji tutkunlarının en çok merak ettiği konulardan olan “Yeni iPhone’u Türkiye’den mi almalı? Yoksa yurtdışından mı?” diye soranlar ise şuradaki haberimizi okuyabilir.


Yorumlar

yorum

Bir Cevap Yazın