“Oynat Uğur’cum” dedirten IPTV’lerin 10 özelliği

Erman Toroğlu, eskiden Lig TV’de söylediği “Oynat Uğur’cum” lafıyla televizyonların geleceğini çok iyi görmüş. Daha internetin bile doğru düzgün olmadığı yıllarda, reji ekibine “oynat, durdur” gibi birçok komut veriyordu. Ancak son yıllarda Türkiye’de de yaygınlaşmaya başlayan internet üzerinden TV servisi sağlayan IPTV’ler artık oytalım komutundan fazlasına cevap veriyor. Turkcell TV+, Digiturk IQ, D-Smart Blu ve Tivibu Türkiye’deki IPTV servisleri arasında. Klasik televizyon yayınlarına göre IPTV servisleriyle neler yapabileceğiniz.

1- Her eve Erman Hoca

http---makeagif.com--media-11-11-2014-jGVKkR
IPTV sahibi olan herkes artık kendini Erman Toroğlu gibi hissedecek. Kumandada yer alan oynat, durdur, ileri veya geri sar tuşlarıyla filmlerin en heyecanları sahnelerini ve maç pozisyonlarını tekrar tekrar izleyebiliyorsunuz.

2- Televizyonu sırtla götürüyoruz

televizyon-kavgasi

Televizyonları oda oda gezdirmenize hiç gerek kalmayacak. IPTV’ler, akıllı telefon, tablet veya bilgisayarlar ile uyumlu çalışıyor. İstediğiniz an, televizyondaki yayını diğer cihazlara aktarabiliyorsunuz.

3- Yayında mıyız?

http---makeagif.com--media-11-11-2014-sj6e8Y

Evet yayındayız. IPTV’lerle istediğiniz her yayını ister oturduğunuz yerden ister uzaktan tek düğmeyle kaydedebiliyorsunuz. Böylece dizi, maç gibi kritik televizyon programları her zaman sizin için hazır oluyor.

4- Buyrun… Film ayağınıza geldi

cem-yilmaz-korsan-film

Zamanında birçok kişi korsan film aldı ve bunu kimse engelleyemedi. Ancak IPTV servisleriyle artık ne korsan film almaya ne de uzaktaki filmcilere gitmeye gerek var. Herşey kumandanızın iki tuşuna basmaktan geçiyor.

5- Gördüm, ‘Face’te paylaşmışsın

A smartphone user shows the Facebook application on his phone in Zenica, in this photo illustration

IPTV’lerin hemen hemen hepsi sosyal paylaşım siteleriyle uyumlu olarak çalışıyor. İzlediğiniz filmleri Twitter veya Facebook gibi sosyal ağlarda paylaşabilirsiniz. Altına gelecek yorumlar da cabası.

6- Ya internet kotam n’olacak?

http---makeagif.com--media-11-11-2014-fqwYhR

Hiç dert değil. Evdeki internet sağlayıcınızın mutlaka bir IPTV servisi var. Örneğin, TTNET-Tivibu, Superonline-Turkcell TV+ ve D-Smart İnternet-D-Smart Blu gibi. Birbirine uyumlu servisleri seçerseniz kotanız etkilenmeyecektir.

7- TV’yi kapat, internete giremiyorum!

tv-kapat-tusu

Yeni nesil modemlerle bu sorun da tarihe karıştı. Modeme gelen bağlantı otomatik olarak ikiye bölünüyor ve bu bağlantının yarısı IPTV’ye diğer yarısı ise bilgisayarınıza paylaştırılıyor. Yani hem internete bağlanıp, hem de televizyon izleyebilmeniz mümkün.

8- Bedavadan biraz daha pahalı

uydu-faturasi

IPTV’ler, aynı zamanda cep dostu. Şirketleri, çanak veya yeni bir kablo çekilmesi gibi maliyetlerden kurtaran IPTV’ler 14 TL’den başlayan fiyatlarla tüketicilere sunuluyor.

9- Çanağın ayarı kaçtı yine

canak-anten-ayari

Uydu kullananların en büyük derdi çanak ayarının bozulması veya yağışlı havalarda yayının kesilmesi. İşte bu dertler IPTV’lerde yok. İnternet kesilmediği sürece IPTV’ler her daim yayına devam ediyor.

10- Cam gibi oldu

kanal-ayari-hd

Artan internet hızı, IPTV’lerin Full HD veya HD yayın yapabilmesini sağlıyor. Kısaca uydudan aldığınız yayın kalitesi IPTV’lerde de var.


Yorumlar

yorum

Bir Cevap Yazın