İşCep’e iMessage ile para gönderme özelliği eklendi

Türkiye İş Bankası, Türkiye’de bir ilk olan ‘iMessage ile para aktarma’ uygulamasını hayata geçirdi. Uygulama kapsamında İşCep kullanıcıları, Apple’ın mesajlaşma servisi iMessage üzerinden para gönderebiliyor. İş Bankası‘ndan İşCep’in iMessage para gönderme özelliği ile ilgili yapılan açıklamaya göre iMessage ile para isteyebilme ve aktarma hizmetinden, iOS 10 ve üzeri işletim sistemine sahip mobil cihazı olan ve en güncel İşCep sürümünü kullanan İş Bankası müşterileri yararlanabiliyor.

Uygulama üzerinden para isteyecek veya para aktaracak İş Bankası müşterilerinin bir defaya mahsus olmak üzere İşCep’te iMessage’ta kullanacağı hesabı tanımlaması yeterli oluyor.

Para transferi nasıl yapılıyor?

Hesap tanımlama işlemi, iMessage İşCep eklentisi ilk kez kullanılmaya başlarken veya İşCep’te “Ayarlar – iMessage Hesap Tanımlama” menüsünden yapılabiliyor. Böylelikle kullanıcılar her seferinde hesap numarası girişi yapmaya gerek kalmadan hızlıca para gönderebiliyor.

Hesap tanımlama işleminin ardından,  iki kullanıcı iMessage uygulamasında sohbet ederken, para isteyen taraf iMessage üzerindeki “İşCep extension” ikonunu seçerek karşı taraftan para isteğinde bulunuyor.

Para isteği sohbet edilen tarafa ulaştığında, istek mesajını gören diğer kişi dilerse gelen mesajı tıklayarak alıcı ve gönderici hesap bilgileri ile tutarı onaylayarak sohbet ettiği kişiye kolayca para gönderebiliyor.  

İş Bankası’nın İşCep uygulamasını kullananlar, iMessage üzerinden işlem bazında en çok 300 TL olmak üzere, günlük olarak müşteri bazında tanımlı havale limiti kadar para aktarabiliyor.


Yorumlar

yorum

Bir Cevap Yazın