Patronunuzun bile kızmayacağı 8 uygulama

Patron gelince elinizdeki akıllı telefonu masaya bırakıp, çalışıyor taklidi yapmaktan bıkmadınız mı? Cevabınız evet ise sizi buraya alalım. Akıllı telefonlar ve tabletler için geliştirilen uygulamaları kullanarak patronunuzu artık kızdırmayacaksınız. Aksine çalışma performansınızı da arttıracaksınız. İşte patronunuzun bile kızmayacağı 8 uygulama…

1- Valla iş için Face’teyim

facebook-ofiste-kullanim

Facebook genelde eğlence için kullanılan bir sosyal ağ. Ancak çalıştığınız şirketin sosyal medya hesaplarını yönetmeye başlarsanız patronunuzu kandırmayı başarabilirsiniz. Facebook’ta şirket hesabından paylaşımlar ve reklamlar gibi birçok iş yapabilirsiniz. Arada da arkadaşlarınız paylaştığı fotoğrafları beğenirsiniz.

2- Mail görünümlü mesajlaşma

gmail-office

Hiçbir patron veya yönetici, siz Gmail kullanıyorsunuz diye size fırça atmaz. Bu yüzden Arkadaşlarınızla Gmail üzerinden sınırsız bir şekilde mesajlaşabilirsiniz.

3- Vhatsepp’te onlayn oldum

whatsapp-ofis

En popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp’a her patron kızar. Ancak şirketi yeni teknolojilere ayak uyduralım bahanesiyle bir grup kurabilirsiniz. Bu grup üzerinden de mesajlaşarak WhatsApp’ı zararsız bir kimliğe büründürebilirsiniz. Arada da dedikodu iyi gider.

4- Viral video çekiyorum patron

youtube-ofis

Online videolar artık bir iş kolu olarak görülüyor. Cebinizden çıkaracağınız bir akıllı telefonla dakikalar içerinde şirketiniz için başarılı olacak bir viral video çekerek YouTube‘a yükleyin. Bu da patronunuzun hoşuna gidecektir. Stres atmak için ise “Tülayyyy geri dön” videosu iyi gider.

5- Bir bulut olsam

bulut-uygulamalari-ofis

Patronların kızmayacağı, aksine hoşuna gideceği uygulamalar arasında tabii ki bulut servisleri var. Google Drive’ın uygulamasını kullanarak, şirket içi işlerin hızlandırılmasını sağlayabilirsiniz.

6- O Excel’i kaydetmiştim ama

excel-ofis

Patronunuza bunu dememek için mutlaka Dropbox kullanmanız lazım. Çalışmalarınızın boşa gitmemesi için Dropbox’a yedekleme yapın. Yedeklediğiniz dosyalara da cepten ulaşabilerek öğle yemeğinde bile patronunuza hazırladığınız Excel dosyalarını gösterebilirsiniz.

7- Sosyal ağ çağı arkadaş

sosyal-ag-ofis

Şirket içi iletişim patronunuz için en önemli noktalardan. Sosyal ağ çağında yaşıyoruz ve bu iletişimi sağlamanın en kolay yolu da sosyal ağlar. Jive adındaki sosyal ağ ise bu sorunun en iyi çözümü.

8- Patronu mutlu eder

ofis-365

Microsoft’un son ‘Office’ sürümü, tablet, akıllı telefon ve bilgisayarlar arasında kesintisiz iletişim kuruyor. Böylece çalışanlar sadece Office 365 ile çalışmalarına kaldıkları yerden devam edebiliyor. Patron ise bundan memnun.


Yorumlar

yorum

Bir Cevap Yazın