iyzico Facebook Messenger üzerinden ödeme almaya başladı

Yerli ödeme kuruluşu iyzico, Bilgetech ile birlikte Türkiye’de kullanıcıların Facebook Messenger üzerinden online ödeme almasını sağlayan modülünü kullanıma sundu. Dünyada 1 milyardan fazla kişinin kullandığı Facebook’un anlık mesajlaşma platformu Facebook Messenger üzerinde çalışan iyzico Facebook Messenger modülü sayesinde, başta KOBİ’ler olmak üzere Facebook’ta sayfası bulunan şirketler, müşterilerine bu platformdan satış yapıp, ödeme alabilecek.

Müşteriler alışveriş yapmak istedikleri e-ticaret şirketiyle Facebook Messenger üzerinden konuşmaya başladıktan sonra ödeme aşamasında iyzico’nun sistemine yönlenip ödemelerini yapabilecek.

iyzico’nun sistemi, Facebook Messenger platformu için geliştirilen sohbet ‘Bot‘ları üzerinden çalışıyor. iyzico’nun Türkiye’de bir ilk olan bu yenilikçi teknolojisi ilk etapta Babil.com tarafından kullanılacak. 

1475586582_00_facebook_odeme

‘E-ticaret dünyası için yeni bir dönem’

Yeni uygulamalarını duyuran iyzico CEO’su Barbaros Özbugutu,”E-ticaret dünyası için yeni bir sayfa olan Facebook Messenger üzerinden ödeme uygulaması, ödeme dünyası sistemleri için akıllı teknolojilerin hangi noktaya geldiğinin de önemli bir örneği olma özelliği taşıyor” dedi.

iyzico’nun bu yeni teknolojisini kullanacak olan Bilgetech’in kurucu ortaklarından Nehir Yurduşen ise “Facebook Messenger üzerinden ödeme almak, kullanıcı alışkanlıklarını değiştirecek bir adım. E-ticaret ödeme sistemleri dünyası için yeni bir dönem başlıyor” diye konuştu.


Yorumlar

yorum

1 comment

  1. Pingback: iyzico Facebook Messenger üzerinden ödeme almaya başladı – Bilgitivi

Bir Cevap Yazın