iyzico’ya 2 milyon dolarlık yeni yatırım

Yerli ödeme kuruluşu iyzico yeni yatırım aldı. Şirket, C serisi yatırım turunda Avrupa’nın tanınmış yatırımcılarından Amadeus Capital Partners’tan 2 milyon dolarlık yatırım aldığını duyurdu. Teknoloji girişimlerini destekleyen Amadeus Capital Partners’tan aldığı bu yatırımla iyzico’nun C serisinde aldığı toplam yatırım tutarı 15 milyon dolara ulaştı.

iyzico, Ocak ayında da gelişmekte olan pazarlarda fintech girişimlerine yaptığı yatırımlarla öne çıkan Vostok Emerging Finance liderliğinde toplam 13 milyon dolar yatırım almıştı.

Konuya ilişkin konuşan Amadeus Capital Partners ortaklarından Jason Pinto, “Türk ekonomisinin hızlı büyümesini destekleyen en önemli etmenlerden biri, büyük bölümü kredi kartlarıyla yapılan yoğun tüketici harcamaları. Buna bağlı olarak işletmelerin, kendine özgü dinamiklere sahip bu pazarda, kartla ödeme kabul etmek için karışık sistemlerle uğraşmaları gerekiyordu. iyzico’nun bu ihtiyaca modern, kolay entegre edilebilen ve hızlı gelişen bir ödeme sistemi çözümüyle karşılık verdiğini gördük” diye konuştu.

Üye işyeri sayısı 10 bini geçti

iyzico CEO’su Barbaros Özbugutu ise şunları söyledi:

“Bu yatırımla beraber C Serisi yatırım turunda ülkemize toplamda 15 milyon dolarlık bir yatırımı getirmiş olduk. Bu miktar, son dönemde bir Türk şirketine yapılmış en büyük yatırım oldu. Bulunduğumuz bölgede ayak izimizi bırakmak adına çalışmalarımızı ilk günkü heyecanla sürdürmeye devam edeceğiz. 10 binin üzerinde aktif üye işyerine ve pazaryerleri altında 200 bin üzeri aktif satıcıya ulaşan iyzico olarak bu hedefimize beklenenden daha kısa sürede ulaşacağımızı öngörüyoruz.” 

Verilen bilgiye göre global teknoloji yatırımcısı olan Amadeus Capital Partners, kurulduğu 1997 yılından bu yana başta yazılım, mobil teknolojiler, internet, siber güvenli ve medikal teknolojiler alanında faaliyet gösteren 100’ün üzerinde firmaya toplamda 1 milyar doların üzeride yatırım yaptı. Şirket, Hindistan, Güney Afrika, Birleşik Krallık ve ABD’de bulunan yatırım ekipleriyle, teknoloji alanında hızlı büyüyen şirketlerin yanısıra halka arz öncesi seviye firmalara da yatırım yapıyor.


Yorumlar

yorum

Bir Cevap Yazın