3 aylık arayış sona erdi, Twitter’ın CEO’su Jack Dorsey oldu!

Sosyal ağ Twitter’ın yaklaşık 5 yıldan beri CEO’luk görevini sürdüren Twitter CEO’su Dick Costolo’nun 1 Temmuz 2015 tarihinde CEO’luk görevini geçici olarak devrettiği Jack Dorsey, artık resmen Twitter’ın patronu oldu.

Gelir modellerini zenginleştirmekte zorlanan ve halka açıldığı günden bu yana zarar eden Twitter’da yatırımcıların desteğini arkasına alan şirketin kurucu ortaklarından Jack Dorsey, Twitter’ın CEO’su oldu.  Bu gelişmeyi Twitter hesabından duyuran Dorsey, ödeme sistemleri şirketi Square’in yanısıra Twitter’da da CEO’luk görevini yerine getirecek.

Jack Dorsey, CEO olduğunu duyurduğu ‘tweet’te, Twitter’ın ifade özgürlüğüne dikkat çekerek, “Twitter çağımızın en güçlü iletişim aracı. Diyologu güçlendiren, iktidar ve güce karşı doğruyu savunan bir platform olmaya devam edeceğiz. Bundan sonraki odağımız, Twitter’ın dünya genelinde herkes tarafından anlaşılabilir olmasına çalışmak ve insanlara günlük yaşamlarından daha fazla değer yaratmak olacak” dedi.

Hisseleri yüzde 7 yükseldi

Jack Dorsey ayrıca Twitter’ın küresel gelir ve ortaklıklardan sorumlu başkanı Adam Bain’in de bundan sonra şirkette, Operasyonlardan Sorumlu Genel Müdür (COO) olarak görev yapacağını açıkladı. Dorsey’in CEO olmasıyla, Twitter’da 3 aydır devam eden “CEO kim olacak?” tartışması da son bulmuş oldu.

Yatırımcıların, “Twitter’ın CEO’su Jack Dorsey olmalı” talebinin olumlu karşılanması, şirketin borsada işlem gören hisselerine de yansıdı. Resmi açıklamanın bugün yapılması beklenirken, Dorsey’in ‘tweet’inin ardından Twitter hisseleri dün günü yüzde 7 yükselişle kapattı.


Yorumlar

yorum

Bir Cevap Yazın