YouTube’taki kedi videoları 25 milyardan fazla izlendi

Bir sosyal medya hastalığı haline dönüşen kedi videoları, YouTube’ta 25 milyardan fazla izlenme rakamına ulaştı. ReelSEO adındaki araştırma şirketinin paylaştığı verilere göre şu anda YouTube üzerinde 2 milyondan fazla kedi videosu var. Kedi videolarının ortalama izlenmesi sayısı ise 12 bin civarında. Bu rakamlar da kedi videolarının sosyal medya nasıl bir hastalık haline dönüştüğünü fazlasıyla gösteriyor.

Peki kedi videoları hastalığı nasıl başladı? YouTube’un hayata yeni yeni geçtiği dönemde Sanchey adındaki bir kullanıcı 2006 Mayıs ayında ‘Puppy vs. Cat’ videosunu yükledi. YouTube’un ilk kedi videosu olma özelliğini taşıyan bu video 16 milyondan fazla izlendi.

YouTube’un en popüler kedi videosunu ise Japon bir kullanıcı yükledi. 2009 yılında yüklenen bu video şu ana kadar 21 milyondan fazla izlenmiş durumda.

İşin aslına bakacak olursak bu rakamlar YouTube için geçerli. Bu rakamlarda Facebook ve Vine gibi diğer online video izleme platformlarını da katacak olursak 25 milyarlık izleme rakamının kat kat artacağını söyleyebiliriz.

Bonus: Dünyanın ilk kedi videosu

Dünyada ilk çekilen kedi videosu boks yapan iki kedinin yer aldığı görüntüler kabul ediliyor. Bu videoyu aşağıda izleyebilirsiniz.


Yorumlar

yorum

Bir Cevap Yazın