Dijital çağın çocukları için KidzMondo TeknoPark açıldı

Çocukların eğlenerek öğrenmelerine odaklanan KidzMondo’ya Bilişim Teknolojileri Eğitimi de dahil oldu. Trump Alışveriş Merkezi’nde yer alan çocuk şehri KidzMondo’da Bilişim Garaj Akademisi işbirliği ile KidzMondo TeknoPark hayata geçirildi.

Ekim ayı itibarıyla açılan KidzMondo TeknoPark’ta 5-12 yaş arası çocuklar, yaş gruplarına göre, farklı teknolojik eğitimlere katılabiliyor. Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) onaylı programla çocuklara, bilgisayar teknolojisi/terminolojisi, donanım/yazılım, kodlama ve 3D tasarım eğitimleri veriliyor.

Hangi yaş aralığı için uygun?

Çocuklara dijital okur yazarlık becerisi kazandırmayı hedefleyen program, haftada bir gün 3 saat olarak uygulanıyor ve her bir eğitim 3 haftalık kurdan oluşuyor. KidzMondo TeknoPark’ta hafta sonları verilecek eğitimler 3 farklı yaş grubunda toplanıyor:kidzmondo-teknopark-1

5 – 6 yaş grubu için:

  • Kodlama ve Algoritmik Düşünme: Eğitim sonunda çocuklar bilgisayar programı üretebiliyor
  • 3D Tasarım: Eğitim sonunda çocuklar gündelik hayatlarında kullanabilecekleri herhangi bir nesnenin baskısını alıp kullanabiliyorlar
  • Robot Tasarım: Eğitim sonunda çocuklar çalışan bir elektronik sistem geliştirebiliyor.

7 – 9  ve 10 – 12 yaş grupları için:

  • Kodlama: Eğitim sonunda çocuklar bir bilgisayar programı tasarlamanın yanı sıra birbirinden farklı bağımsız oyunlar geliştirebiliyor.
  • Mobil Kodlama: Eğitim sonunda çocuklar tabletler ve akıllı cep telefonları için uygulamalar tasarlayıp kullanıma sunabiliyor.
  • 3D Tasarım: Eğitim sonunda çocuklar ihtiyaçları olan nesnenin somut bir şekilde baskısını alıp kullanabiliyorlar, hatta kendi sanat eserlerini tasarlayıp üretebiliyorlar.
  • Robot Tasarım: Eğitimi sonunda çocuklar elektronik devre tasarlayarak akıllı cihaz üretimine adım atıyorlar.

Yorumlar

yorum

Bir Cevap Yazın