Kim Dotcom online chat servisi MegaChat ile geliyor

Megaupload.com yüzüden ABD hükümeti ile başı derde giren Kim Dotcom, yeni projesi için harekete geçti. Dotcom, bu kez MegaChat adlı tarayıcı tabanlı bir görüntülü konuşma servisiyle internette yer almaya hazırlanıyor. Megachat’in özellikleri ise Dotcom’un adına yakışır cinsten. İlk paylaşılan bilgilere göre tüm iletişim şifrelenecek ve kullanıcılar kendileri aralarında dosya transferi yapabilecek.

Buna ek olarak MegaChat, web tarayıcılar üzerinde çalışabilecek. Skype benzeri bir teknolojiyle çalışacak olan yeni servisin uygulamaları da bulunacak. Başka bir deyişle MegaChat kullanıcılara her an her yerden iletişim imkanı sunacak. Ve bunu daha güvenli şekilde yapacak.

Assange’lı ve Snowden‘lı tanıtım

Dotcom, Megaupload.com’un kapatılmasından sonra 2013’te dosya transfer servisi Mega.co.nz‘yi açmıştı. Daha sonra ise şifrelenmiş e-posta için harekete geçen Dotcom, MegaChat’in ilk tanıtımını Julian Assange ve Edward Snowden‘ın uzaktan katıldığı bir konferansta yapmıştı.

Dotcom, böylelikle Firefox Hello‘ya ve Skype’a direkt olarak rakip olacak. Bu da görüntülü görüşme pazarını karıştırmaya bizce yeterli bir sebep. Ancak MegaChat’in en büyük özelliği ise güvenli olması. MegaChat’in görüntülü görüşme servisleri pazarında neler yapacağını bekleyip göreceğiz.


Yorumlar

yorum

Bir Cevap Yazın