Kim Kardashian sayesinde 126 milyon doları cebine attı

Dünyanın sosyetik güzellerinden Kim Kardashian’ın mobil oyununu geliştiren şirket Glu Mobile, yüzde 15 hissesini 126 milyon dolara sattı. Çin’in Twitter’ı olarak bilinen Tencent’e yüzde 15 hissesini satan Glu Mobile, toplamda 21 milyon hissesini elden çıkardı. Böylelikle şirketin toplam değeri de 863 milyon dolara ulaşmış oldu.

Hazır söz Glu Mobile’dan açılmışken şirket hakkında biraz daha detay paylaşalım. Glu Mobile’ın yıldızı Kim Kardashian’ın mobil oyunu Hollywood ile parlamış olsa da daha önce ünlülere geliştirdiği oyunlarla da dikkat çekiyor. Şirket daha önce Katy Perry, Kendall and Kylie Jenner ve Britney Spears gibi ünlüler için oyun geliştirmişti. Büyük çoğunluğu Kim Kardashian’dan kaynaklanmak üzere şirketin 2015 yılı ilk çeyreğindeki gelirleri, 62.4 milyon dolara, kârı ise 2.1 milyon dolara ulaşmıştı.

5 günde 1.6 milyon dolar

kim-kardashian-glu-mobileAncak Glu Mobile’daki Kim Kardashian etkisi büyük. Paylaşılan bilgilere göre Kim Kardashian Hollywood oyunu, yayınlandıktan sonraki ilk 5 günde 1.6 milyon dolarlık gelir yarattı. Bu da oldukça ciddi bir rakam.

Görünen o ki, ünlülerin teknolojiyle olan ilgisi artacak ve bu sayede de teknolojide yeni bir gelir modeli yaratılacak. Bunun son örnekleri arasında giyilebilir teknolojiler, kulaklık ve diğer ürünler yer alıyor. Bundan sonra hangi ünlülerin hangi teknoloji alanına yöneleceğini merakla bekliyoruz.


Yorumlar

yorum

Bir Cevap Yazın