Kardashian’ın Kimoji uygulaması çıktı, App Store çöktü!

ABD’li yıldız Kim Kardashian‘ın emoji uygulaması Kimoji, Apple’ın uygulama mağazası App Store‘un çökmesine neden oldu. 22 Aralık’ta (dün) yayınlanmasının ardından bugün (23 Aralık) yeni güncelleme alan Kimoji uygulamasına gelen yoğun indirme talebi, App Store’u devre dışı bıraktı.

1.99 dolara sunulan bir emoji klavyesi uygulaması olan Kimoji, 250’den fazla özel emoji ve sticker’ı içeriyor. Türkiye’deki kullanıcıların 5.29 TL’ye satın alabildiği uygulama ile ulaşılabilen Kim Kardashian’a özel emojiler,  iMessage, WhatsApp, Facebook Messenger ve e-posta servislerinde kullanılabiliyor.

Whalerock Digital Media tarafından geliştirilip, yayınlanan ve Kim Kardashian’ın yüzü ve vücudunun yanısıra, ojesi, ruju ve parfümü gbi özel karakterler kullanılan emoji klavyesini indirebilmek için 17 yaşın üzerinde olmak şartı bulunuyor.

Kim Kardashian: Apple özür dilerim 🙂

kimoji-emoji

Apple’ın uygulama mağazası, Kimoji’nin yayınlandığı dünden bu yana karşılaşılan yoğun ilgi nedeniyle erişim sıkıntıları yaşarken, Kim Kardashian ise resmi Twitter hesabından, “Hala inanamıyorum, App Store’u bozmuşuz!… Apple, App Store’unu bozduğum için özür dilerim diyerek, bir anlamda yaşanan bu durumdan memnuniyetini dile getirdi.

Kimoji uygulamasını indirmek için burayı  tıklayabilirsiniz.


Yorumlar

yorum

Bir Cevap Yazın