Kime oy versem? Adaylardan hangisi politik ruh eşiniz?

Türkiye’nin 24 Haziran seçimleri öncesinde anketlere yansıyan son verilere göre halen kararsız seçmenlerin kritik öneme sahip olduğu görülüyor. Eğer siz de kendinizi bu grupta değerlendiriyor veya oy vereceğiniz isme ne kadar yakın olduğunuzu merak ediyorsanız ‘Kime oy versem’ oyunuzun rengini netleştirebilir.

Web tabanlı bu girişim, 24 Haziran 2018’de 6 aday arasında gerçekleştirilecek olan seçimde hem kararsızlar hem de ilk kez oy kullanacak 1.5 milyon seçmene odaklanıyor.

22 soruluk online anket

Siyasi görüşlerinize en yakın cumhurbaşkanı adayınızı bulmanız için oluşturulan Kimeoyversem.com politik ruh eşinizi bulmanıza yardımcı oluyor. Cumhurbaşkanı adaylarının seçim vaatleri üzerinden hangi adaya daha yakın olduğunuzu gösteren platform, 22 soruyla seçmenin oy tercihine bir bakış sunuyor.

Adayların seçim programlarına ve miting alanlarındaki siyasi tartışma konularına göre oluşturulan anket, yaklaşık 3 dakikada tamamlanıyor. Fikir ve tasarımı Salim Ezer‘e ait olan proje, kişi-politik ruh eşi eşleştirmede yüzde 92 oranında başarıya ulaştığı iddiasında.

Politik ruh eşinizi gösteriyor

“Katılıyorum”, “Katılmıyorum”, “Kararsızım” seçenekleri sunulan anketin sonuçlarında hangi adaya yüzde kaçlık oranda daha yakın olduğunuzu öğrenebiliyorsunuz. Kişisel sonuçlarınızı Facebook ve Twitter üzerinden da paylaşabiliyorsunuz.

Ankara merkezli bir reklam iletişimi ajansı tarafından geliştirilen online platformun, ilk haftasında 300 bin kişi testi tamamlamış. Gün içinde anlık 2 bin, günlük toplam ise 200 bin ziyaretçi sayılarına erişen kimeoyversem üzerinden “Politik Ruh Eşi”ni bulan kişi sayısı ise 1 milyonu geçmiş durumda. 


Yorumlar

yorum

Bir Cevap Yazın