Yeniden yapılandırılan Kliksa, artık resmen TeknoSA çatısı altına girdi!

Sabancı Grubu’nun online alışveriş platformu Kliksa, grubun teknoloji perakende zinciri TeknoSA çatısı altına giriyor. 2015 yılının Kasım ayında bir yatırım bankasıyla yapılan danışmanlık anlaşması çerçevesinde alınan yatırım teklifleri yeterli bulunmayan KlikSA’da Yönetim Kurulu B planını devreye aldı. Buna göre Kliksa, TeknoSA’nın outlet kanalı olarak konumlandırılacak.

Konuyla ilgili olarak paylaşılan bilgilere göre TeknoSA altında yapılandırılacak olan Kliksa’da strateji ve iş planları baştan aşağı değişecek. KlikSA’nın outlet kanalı olması yönündeki detaylı çalışmalar bu hafta içinde tamamlanacak.

Kasım 2015’te yatırım bankası ile el sıkışmıştı

kliksa-genel-muduru-nevgul-bilsel-safkan

Kliksa Genel Müdürü Nevgül Bilsel Safkan

26 Kasım 2015’te TeknoSA’dan Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yapılan açıklamada , “Şirketimiz, %100 bağlı ortaklığı olan “Kliksa İç ve Dış Ticaret A.Ş.”‘nin e-ticaret sektöründeki güçlü konumunu pekiştirmek ve stratejik alternatifleri değerlendirmek amacıyla, bir yatırım bankası ile danışmanlık anlaşması imzalamıştır” denilmişti. Aralık 2015’te de vergi levhasında değişikliğe giden Kliksa’nın bağlı olduğu Göztepe Vergi Dairesi, Erenköy Vergi Dairesi olarak değiştirilmişti.

Sabancı Holding’in iştiraki olan Kliksa İç ve Dış Ticaret A.Ş.’nin internet sitesi olarak 2012 yılında kurulan kliksa.com, televizyon, cep telefonu, bilgisayar, beyaz eşya, spor ve outdoor, anne, bebek ve oyuncak, oto aksesuarları, saat, gözlük ve aksesuar gibi kategorilerde 250 bini aşkın ürünü bünyesinde bulunduruyor. 2013 yılından bu yana Kliksa’nın genel müdürlüğü görevini Nevgül Bilsel Safkan yürütüyor.

TeknoSA Genel Müdürü resmen duyurdu

teknosa-genel-muduru-bulent-gurcan

TeknoSA Genel Müdürü Bülent Gürcan

Ve TeknoSA’dan beklenen resmi açıklama geldi. TeknoSA Genel Müdürü Bülent Gürcan imzasıyla yapılan açıklamada, 2012 yılından bu yana çok kategorili e-ticaret şirketi olarak hizmet veren Kliksa İç ve Dış Ticaret A.Ş.’nin, 11 Ocak 2016 (bugün) itibariyle, kliksa.com ismiyle, TeknoSA çatısı altında outlet kanalı olarak faaliyetlerini sürdüreceği belirtildi.

Açıklamada, TeknoSA Genel Müdürü Bülent Gürcan “Yeni strateji ile birlikte kliksa.com, TeknoSA’nın deneyim ve gücünden daha fazla faydalanacak. Tüketicilerine geniş ürün gamıyla hizmet veren kliksa.com, TeknoSA ile oluşturacağı güç birliği ile kesintisiz hizmet ve alışveriş deneyimi yaşatmaya devam edecek” dedi.


Yorumlar

yorum

Bir Cevap Yazın