KOBİ’ler 2 simit parasına internet ile tanışacak

Türkiye’deki KOBİ’ler için internet sitesi ve internet servisleri büyük dert. Bu sorunu çözmek için harekete geçen alan adı servis sağlayıcısı GoDaddy ve Microsoft Türkiye işbirliği yaptığını açıkladı. İşbirliği kapsamında, KOBİ’ler, e-posta, kurumsal web sitesi, alan adı, Word ve Excel dosyalarını internet üzerinden düzenleme, dosya saklama ve paylaşımı gibi içeriğe sahip Microsoft’un Office 365 servisinden yararlanacak. Şirketler, yıllık satın alımlarda ilk yıl için ayda 2.99 TL ödeyecekler.

1 Eylül itibariyle Microsoft İngiltere’de görev alacak Microsoft Türkiye Genel Müdürü Tamer Özmen, yaptıkları işbirliğiyle KOBİ’lerin 2 simit parasına internetle tanışacağını söyledi. Özmen, “Dünyada 125 milyon, Türkiye’de ise toplam girişim sayısının yüzde 99’unu KOBİ’lerin oluşturuyor. Araştırmaya göre Türkiye’deki KOBİ’lerin yüzde 10 daha fazla teknoloji kullandıklarında 15 milyar dolar daha fazla gelir elde edip 360 bin kişilik ilave istihdam sağlayacak. Microsoft’un en hızlı büyüyen bulut platformlarından Office 365’in, bugün dünyanın lider domain sağlayıcılarından GoDaddy ile ortak bir platformda buluştuk. GoDaddy’nin KOBİ’lere yönelik mevcut hizmetlerine entegrasyonu buna en iyi örnektir” dedi.

tamer-ozmen-stefano maruzzi

Tamer Özmen ve Stefano Maruzzi

Basın toplantısında konuşma yapan GoDaddy EMEA Bölgesi Başkan Yardımcısı Stefano Maruzzi ise Microsoft ile gerçekleştirdikleri işbirliğinin onları çok heyecanlandırdığını söyleyerek şöyle konuştu: “Hızla büyüyen internet kullanıcı nüfusu ile Türkiye, şimdiden bölgedeki en büyük internet penetrasyonuna sahip ülkelerden bir tanesi. Tüketiciler ve işletmeler her gün daha da artan bir biçimde ürün ve servisleri internette arıyor ve müşterilerin bu ihtiyaç ve isteklerini karşılamak da kurumlar için artık bir gereklilik haline geldi. Bu paket ile altyapı maliyetine gerek kalmadan işletmelerin, en hızlı ve uygun koşullarda teknolojiye ulaşmaları için avantajlı bir çözüm getiriyoruz.

Paket kapsamında KOBİ’lere şunlar sunuluyor: Özel bir alan adı, seçilen alan adında işletmenin websitesi için barındırma hizmetini de kapsayan GoDaddy Web Sitesi Mimarı üyeliği, kurumsal e-posta, kişiler ve takvimleri seçilen alan adına bağlayan, Microsoft Office 365, GoDaddy’den Türkçe müşteri desteği.

Özellikle iş akışında internet ve buna bağlı olarak teknolojiyi kullanmayan şirketler için birebir bir paket olduğunu söyleyebiliriz. Bu yüzden de Türkiye’deki KOBİ’lerin mutlaka bu işbirliğine bir göz atmasını öneriyoruz.


Yorumlar

yorum

Bir Cevap Yazın