Kredi kartı olmadan Google Play’den ücretli uygulama nasıl indirilir?

Ücretli uygulama indirmek için en sık kullanılan yöntemlerin başında doğal olarak kredi kartları geliyor. Ancak kredi kartlarına alternatif olarak birçok farklı seçenek de kullanıcılara sunuluyor. Bunların başındaysa hediye kartları bulunuyor. Android  işletim sistemli akıllı telefon modellerine Google Play‘den ücretli uygulama indirmek için Google Play hediye kartları kullanılabiliyor. Bu kartlarsa Avea, D&R, Media Markt, NT ve TeknoSA mağazalarında mevcut.

Ancak hediye kartlarına alternatif olarak yeni seçenekler de kullanıcılara sunuluyor. Geçtiğimiz günlerde Turkcell ve Avea, Google Play’den kredi kartı kullanmadan ücretli uygulama indirmek isteyenlere mobil ödeme seçeneğini sundu. Buna göre Avea ve Turkcell’in hem faturalı hem de ön ödemeli hatta sahip aboneleri kredi kartı bilgilerini girmeden ve vakit kaybetmeden uygulama satın alabiliyor. Ödeme, kullanıcının faturalarına yansıtılıyor veya TL bakiyesinden düşülüyor.

kredi-karti-olmadan-google-play-ucretli-uygulama-indirme

Hem Avea hem de Turkcell’den yapılan açıklamalara göre mobil ödemeyle Google Play’den tek seferde 100 TL’ye kadar işlem yapabiliyor. Bunun için yapılması gereken ise ‘Google Play Store Ödeme Yöntemleri’ arasında ‘Avea Mobil Ödeme Kullan’ veya ‘Turkcell Mobil Ödeme Kullan’ seçeneğini tercih etmek. Söz konusu seçimden sonra yapılan harcamalar, abonelerin ya faturalarına yansıtılacak ya da TL bakiyelerinden düşecek.

Bize göre bu yeni ödeme sistemi özellikle ailelerin içini rahatlatacak. Çünkü bilindiği üzere çocuklarına akıllı telefon veren aileler uygulama indirebilmesi için bir de kredi kartı bilgilerini veriyor. Bu da sınırsız bir harcama anlamına gelebilir. Ancak Avea ve Turkcell’in yeni ödeme seçeneğiyle bunu sınırlandırmak mümkün.


Yorumlar

yorum

Bir Cevap Yazın