Kartsız online alışveriş servisi: Amazon Cash

E-ticaret devi Amazon, banka veya kredi kartı olmadan online alışveriş yapılabilen yeni ödeme servisi Amazon Cash’i kullanıma açtı. Amazon Cash ile kullanıcılar, anlaşmalı mağazalarda barkod göstererek Amazon hesaplarına para yatırabilecek. Müşteriler 15 dolar ila 500 dolar arasındaki tutarları Amazon hesaplarına nakit bakiyesi olarak yükleyebilecek.

Amazon’un yeni servisi için gerekli barkodlar, Amazon Cash’in internet sayfası üzerinden alınabiliyor. Amazon’un hediye kartlarının yerini alan uygulamada kartsız online alışveriş için gerekli olan barkodlar, Amazon’un internet sitesi, Android ve iOS uygulamaları aracılığıyla oluşturulabiliyor. Para yüklemeleri de yine bu kanallar aracılığıyla yapılabiliyor.

ABD’nin dörtte biri nakit kullanıyor

Amazon’un Cash servisinde akıllı telefon kullanıcı olmayanlar da hedeflenmiş. Bu müşteriler de barkodlarının çıktısını alıp anlaşmalı mağazalara giderek para yüklemesi yapıyor ve ardından bu bakiyeleriyle internetten alışveriş yapabiliyor.

Amazon Cash servisi öncelikli ABD’de kullanıma açıldı. Açıklanan son verilere göre ABD nüfusunun yüzde 27’si banka veya kredi kartı kullanmıyor. Diğer bir deyişle her dört ABD’liden en az biri sadede nakitle harcama yapıyor.

Dolayısıyla Amazon da cash adı verilen yeni servisi ile bu kitleye de e-ticaret ve online alışveriş kanallarının kapısını açmayı planlıyor.


Yorumlar

yorum

Bir Cevap Yazın