Kredi kartı puanları ENCoin ve ENCüzdan ile tek cüzdanda

Yıl sonu yaklaşırken milyonlarca kredi kartı ve banka kartı kullanıcısını düşündüren sorulardan biri kartlarda biriken puanların ne olacağı. Çünkü banka ve kredi kartlarında biriken puanlar belirli bir süre sonra siliniyor.  Bu soruna çözüm sunmak için Enuygun.com tarafından ENCüzdan ve ENCoin uygulamaları hayata geçirildi. ENCoin’e dönüştürülen kredi kartı ve banka kartı puanları ENCüzdan’da birikiyor ve bir yıl boyunca uçak bileti satın alırken kullanılabiliyor.  

Kart kullanan ve uçakla seyahat eden kullanıcılar için geliştirdikleri ENCüzdan ve ENCoin uygulamaları hakkında açıklama yapan Enuygun.com Seyahat Analisti Murat Ekinay, ‘’Ödeme alışkanlıkları giderek değişiyor. Alışverişlerimizi artık elimiz hiç paraya, hatta karta bile değmeden yapmaya başladık. Bu doğrultuda kullanıcılarının ihtiyaçlarını değerlendirdik ve onlar için uçak bileti alırken kullanabilecekleri yeni nesil dijital puan ENCoin’i geliştirdik” dedi.

Farklı kartlardaki puanlar tek hesapta

Ekinay, “İlk aşamada BonusCard, World, Maximum ve CardFinans kullanıcılarının faydalanabileceği bu uygulama ile kredi kartı veya banka kartınızda biriken puanları sadece saniyeler içinde ENCoin olarak hesabınıza aktarabilir ve uçak bileti satın alırken kullanabilirsiniz. Üstelik 3D güvenlik sistemi sayesinde tüm işlemlerinizi güvenle gerçekleştirebilirsiniz’’ diye konuştu.

Ekinay’ın açıklamasına göre uygulamanın en önemli avantajlarından biri de farklı kişilere ait banka veya kredi kartlarında biriken puanların tek bir hesaba aktarılabilmesi. Bu sayede farklı kartlarda bulunan puanlar az miktarda olsa da aynı hesapta birleşerek birikiyor. Yeterince biriktiğinde ENCoin’lerle ek bir ödemeye gerek kalmadan uçak bileti satın alınabiliyor.

Kart saklama, fiyat alarmı gibi pek çok yeni projeyi de hayata geçirdiklerini aktaran Ekinay, “2018 yılı içinde kapsamlı bir proje çerçevesinde Blockchain altyapısı ile ENCoin’in farklı organizasyonlar tarafından da kullanılabileceği esnek bir sistem oluşturmayı öngörüyoruz” diye konuştu.

ENCüzdan ve ENCoin Nedir?

Enuygun’da bilet alırken kullanabilecek yeni nesil dijital puanlara ENCoin, bu puanları biriktirmeyi sağlayan dijital cüzdana ise ENCüzdan adı veriliyor. Enuygun’dan yapılan açıklamaya göre sistem şu şekilde işliyor:

Nasıl kullanılır?

 • Kredi veya banka kartınızda biriken puanları ENCoin’e çevirerek ENCüzdan’ınıza kaydettiğinizde, bu tarihten itibaren 1 yıl boyunca Enuygun üzerindeki uçak bileti alımlarınızda ENCoin’lerinizi kullanabilirsiniz.
 • Geçerlilik süresi genellikle 1 yıl olan kredi veya banka kartı puanlarınızı ENCoin’e çevirebilir ve kullanım süresini 1 yıl daha uzatabilirsiniz. Süresi doluyor endişesi taşımadan dilediğiniz zaman ENCoin’lerinizle uçak bileti satın alabilirsiniz.
 • Kredi veya banka kartınızdaki puanlar, ENCoin’e çevrildikçe ENCüzdan’da birikir.
 • Dilerseniz uçuş tutarının sadece bir kısmını, dilerseniz tamamını ENCoin’lerinizle ödeyebilirsiniz.
 • ENCoin’lerinizi hem kendinize hem de yakınlarınıza uçak bileti satın alırken kullanabilirsiniz.
 • Kendinize ait farklı kartlarda veya farklı kişilere ait kartlarda bulunan puanları da ENCoin’e çevirebilir, kendi ENCüzdan’ınızda kullanabilirsiniz.
 • ENCoin ile hem yurt içi hem de yurt dışı biletlerinizi alabilirsiniz.
 • Kartınızda biriken puanları hesap oluşturmadan da öğrenebilirsiniz. Bununla birlikte kredi veya banka kartı puanlarınızı ENCoin’e çevirmek için öncelikle Enuygun’a üye olmalısınız.
 • ENCoin’inizi kullanmak için satın alım ekranında kullanmak istediğiniz puan miktarını seçmeniz yeterli. Böylece bilet tutarından, kullandığınız ENCoin kadar TL düşer. 1 ENCoin, 1 TL olarak hesaplanır.
 • 3D güvenlik sistemi ile Kredi veya banka kartı puanlarınızı ENCüzdan’a güvenle aktarabilirsiniz. Puan aktarımı sırasında kart bilgileriniz kaydedilmez.
 • Bonus, World, Maximum ve Cardfinans programlarına dahil olan tüm kartlarda bulunan puanları ENCoin olarak ENCüzdan’a aktarabilirsiniz.
 • ENCoin’e çevrilen puanlar banka uygulamaları nedeniyle yeniden Kredi veya banka kartı puanına dönüştürülemez ve harcanan puanlarda iade işlemi yapılamaz.

Yorumlar

yorum

Bir Cevap Yazın