LaCie ücretsiz veri kurtarma hizmeti sunacak

Veri depolama çözümleri üreticisi LaCie, yeni nesil ürünlerini ücretsiz veri kurtarma hizmeti ile birlikte sunmaya başladı. Geçtiğimiz yıllarda Seagate tarafından satın alınan LaCie, ürünleriyle birlikte 2, 3 ve 5 yıllık veri kurtarma hizmetini ücretsiz sunacağını duyurdu.

Ücretsiz veri kurtarma (data recovery) hizmeti olan Rescue, LaCie Rugged USB-C’de 2 yıl, LaCie Rugged Thunderbolt USB-C’de 3 yıl, LaCie Desktop Thunderbolt3 ürünlerinde ise 5 yıl geçerli olacak.

15 günde tamamlanıyor

Diski zarar gören ve verilerine ulaşamayan kullanıcılar internet üzerinden dolduracakları form ile diskin kendilerinden alınmasını sağlayacak. Veri kurtarma başarılarının yüzde 95 olduğunu belirten LaCie Türkiye Yöneticisi Erhan Arslan, veri kurtarma merkezine gönderilen diskte yer alan içerikler kurtarılabiliyorsa, 15 iş gününde kullanıcıya teslim edildiğini söyledi.

Veriyi güvenle depolayabilmek kadar koruyabilmenin de önemine dikkat çeken Erhan Arslan, “Taşınabilir disklerimizi suya, toza, basınca ve darbeye karşı dayanıklı şekilde üretiyor olsak da bazı öngörülemeyen kazalar yaşanabiliyor. Bu yüzden doğal afet ve mekanik arıza nedeniyle veya kazara oluşabilecek veri kayıplarına karşın ücretsiz veri kurtarma hizmeti vermeye başladık” dedi.

Her yıl 4 kullanıcıdan 1’i veri kaybı yaşıyor

Araştırmalara göre dünyada her yıl dört bilgisayar kullanıcısından birinin sahip olduğu dijital verinin tamamını ya da bir kısmını kaybettiğini ifade eden Arslan, bu kayıpların yüzde 29’unun kullanıcı hatalarından kaynaklandığını söyledi. Arslan, kullanıcıların sadece yüzde 17’sinin verilerini düzenli olarak yedeklediğini de sözlerine ekledi.


Yorumlar

yorum

Bir Cevap Yazın