League of Legends Türkiye Finali’nin şampiyonu Dark Passage oldu

League of Legends’in (LoL) yayıncısı Riot Games’in Turkcell‘in gençlik kulübü gnçtrkcll, Coca-Cola Zero ve TeknoSA işbirliğiyle düzenlediği Türkiye’nin ilk profesyonel E-Spor ligi olan League of Legends Şampiyonluk Ligi Türkiye Büyük Finali’nin galibi, rakibini 3-1’lik skorla mağlup eden Dark Passage oldu. Açılışını Burcu Esmersoy’un yaptığı etkinlikte karşı karşıya gelen Beşiktaş E-Spor Kulübü ve Dark Passage arasındaki şampiyonluk maçını izlemek üzere 10 bin League of Legends ve E-Spor hayranı İstanbul’daki Ülker Sports Arena’ya akın etti.

Geçtiğimiz yılki şampiyonluğunun ardından bir kez daha “Türkiye Şampiyonu” ünvanını alan Dark Passage, Ekim ayında düzenlenecek olan League of Legends Dünya Şampiyonası’nda Kore’den Kuzey Amerika’ya, Çin’den Avrupa’ya kadar dünyanın en iyi E-Spor takımlarına karşı Türkiye adına mücadele edecek.

Derbiler ‘kırmızı-mavi’ sahalara taşınacak

Riot Games Türkiye Ülke Müdürü Hasan Çolakoğlu, Türkiye’deki E-Spor’a yönelik potansiyelin ve finalde köklü rakibine yenilmesine rağmen özellikle de Beşiktaş’ın sezon boyunca bu alanda gösterdiği performansın büyük kulüplerin de ilgisini çektiğine dikkat çekti.

Hasan Çolakoğlu, “Çok yakında Süper Lig’in yeşil sahalarda yaşanan derbi mücadelelerinin, League of Legends Şampiyonluk Ligi’nin Kırmızı-Mavi sahalarına da yansıdığını görürseniz şaşırmayın” diye konuştu.


Yorumlar

yorum

Bir Cevap Yazın