LoL sunucusunu Türkiye’ye getirdi

Riot Games, 10 milyon TL’lik yatırımla League of Legends Türkiye sunucusu devreye alındı. League of Legends (LoL) Türkiye sunucusunun devreye girmesiyle Türkiye’deki LoL oyuncularının mevcut bağlantı hızlarına bağlı olarak yaşadıkları gecikme sürelerinin (ping) daha da azalması hedefleniyor.

Riot Games‘in Türkiye Ülke Müdürü Bora Koçyiğit, yapılan bu yatırımın Türkiye’de milyonlarca oyuncu için 5 yıldır değer üretmeye devam eden şirketin, Türkiye’ye yatırım yapma konusundaki kararlılığına işaret ettiğini söyledi.

Riot Games Türkiye Ülke Müdürü Bora Koçyiğit

Riot Games Türkiye olarak sunucunun Türkiye’ye getirilmesi yönünde büyük çaba harcadıklarını ifade eden Koçyiğit, “Birçok yabancı şirketin Türkiye’deki yatırımlarını gözden geçirdiği bir dönemde yaptığımız bu yatırım, Türkiye’ye ve Türkiye’deki oyuncularımıza olan inancımızın ve verdiğimiz değerin göstergesidir” dedi.

Oyuncular için yeni otoyol

Riot Games Türkiye olarak bu yıl Türkiye’deki 5. yılını doldurduklarını belirten Koçyiğit, Türkiye’de oyunculara ve e-spor ekosistemine yönelik faaliyetleri hakkında şunları söyledi:

“Geçtiğimiz 5 yılda oyunumuzu Türkiye için yerelleştirirken, ülkenin önde gelen seslendirme sanatçılarıyla ve stüdyolarıyla çalıştık. Oyuncuları bir araya getiren büyük çaplı organizasyonlar düzenledik. E-sporu Türkiye’de kurumsal, organize ve profesyonel bir spor dalı haline getirdik. E-sporda bizi dünya arenasında temsil eden, bayrağımızı dalgalandıran şampiyonların yetişmesine aracı olduk. Türkiye’de hizmete giren yeni sunucumuz, tüm oyuncularımızın faydalanabileceği yepyeni bir otoyol, bir olimpiyat stadı anlamına geliyor. Bu yatırımın oyuncularımıza daha iyi hizmet sunmanın yanı sıra, Türkiye’nin e-spordaki rekabet gücünü arttıracağına inanıyorum.”

Her ay 100 milyon kişi oynuyor

T.C. Başbakanlık Yatırım ve Destek Ajansı tarafından da desteklenen Riot Games’in bu son yatırımıyla hayata geçirilen Türkiye’deki sunucunun kurulumunda yerel tedarikçilere öncelik verildiği belirtildi. League of Legends Türkiye Sunucusu, Türkiye’nin fiber iletişim omurgalarının kalbine yakın bir merkezde konumlandırıldı.

Ayrıca sunucunun kurulu olduğu veri merkezinde olası genişlemeler için ihtiyacın iki katı alan tahsis edildi. 2006’da kurulan Riot Games’in 2009’da çıkardığı League of Legends oyunu dünya genelinde her ay 100 milyonun üzerinde oyuncu tarafından oynanıyor.


Yorumlar

yorum

Bir Cevap Yazın