Letgo’nun değeri 1 milyar dolara ulaştı

İkinci el eşya alım satım platformu Letgo, 175 milyon dolarlık yeni yatırım aldığını duyurdu. Bu yatırımla Türkiye dahil 25’den fazla ülkede hizmet veren Letgo 1 milyar dolar değerlemeye ulaştı. Alınan son yatırım Naspers, Accel, Insight Venture Partners, New Enterprise Associates, 14W ve diğer yatırımcılar tarafından sağlandı.

Letgo, gelecek 6  ay içinde platform üzerinden satılan ürünlerin brüt değerinin 23 milyar dolar düzeyine ulaşacağını da açıkladı. Şirket, 2015 yılında uygulamanın piyasaya sürülmesinden bu yana yatırımcılardan 375 milyon dolarlık finansman sağladı. New York ve Barcelona’da ofisleri bulunan Letgo’nun 100’ün üzerine çalışanı bulunuyor.

Android, iOS ve Web platformu üzerinden çalışan mobil pazar yeri uygulaması Letgo, dünyanın önde gelen internet ve medya şirketlerinden Naspers Limited tarafından da destekleniyor. 

20 milyon aktif kullanıcısı var

2015 yılına kurulan Letgo, ABD ile Türkiye başta olmak üzere dünya çapında toplam 45 milyonluk indirilme sayısını geride bıraktı. Alec Oxenford, Enrique Linares ve Jordi Castello tarafından kurulan Letgo’nun aylık aktif kullanıcı sayısı da 20 milyonu bulmuş durumda.

Google tarafından yayınlanan “2016’nın En İyi Uygulamaları” arasına giren Letgo, geçen yıl Google tarafından “En Paylaşıma Değer” uygulamalarından biri olarak gösterilmişti.

Letgo’nun kurucu ortağı Alec Oxenford “Letgo, önceden tahmin edebileceğimizden daha hızlı bir çıkış yakaladı, ancak hedefimiz hala bundan çok daha büyük; dünyadaki en büyük ikinci el pazarını inşa etmek. Yeni yatırım bizi bu vizyona daha da yaklaştıracaktır. Sadece alıcılar ve satıcılara değil aynı zamanda çevreye de faydası olan, hızla genişleyen bir ikinci el ekonomisini güçlendirerek büyütüyoruz ” diye konuştu.


Yorumlar

yorum

Bir Cevap Yazın