Letgo, ‘En Paylaşıma Değer’ uygulamalar listesine girdi

İkinci el eşya alım satım platformu Letgo, 2016 yılının En Paylaşıma Değer’ uygulamaları arasında yerini aldı. Lokasyon bazlı ürün alım ve satımı alanında en hızlı büyüyen mobil uygulama olan Letgo, Google tarafından yayınlanan “2016’nın En İyi Uygulamaları” arasında gösterildi. Letgo ikinci el ürün satış uygulaması, listede 2016 yılının ‘En Paylaşıma Değer’ uygulamalarından biri olarak yerini aldı.

Geçen yıl Türkiye ve ABD başta olmak üzere dünya çapında 30 milyonluk indirilme sayısını geçen Letgo, ilk yılında 13.2 milyon aktif kullanıcıya ulaştı. Şirket, 2015 yılında uygulamanın piyasaya sürülmesinden bu yana yatırımcılardan 200 milyon dolarlık finansman desteği aldı.

Türkiye’de en popüler uygulamalar arasında

Android ve iOS cihazlar için ücretsiz olarak sunulan mobil pazar yeri uygulaması Letgo, dünyanın önde gelen internet ve medya şirketlerinden Naspers Limited tarafından da destekleniyor.

Letgo’nun kurucu ortaklarından Alec Oxenford, uygulama ile ilgili şunları söyledi:

“Kullanıcıların Letgo’yu sevmesinin nedeni, uygulamanın yapay zeka gibi yenilikçi teknolojilerle şık ve sezgisel bir tasarımı bir araya getirerek, lokasyon bazlı ürün alıp satmayı daha önce hiç olmadığı kadar kolaylaştırmış olması. Letgo’yu kullanarak bir ürünü satışa sunmak yalnızca birkaç saniye sürüyor. Tek yapmanız gereken bir fotoğraf çekmek. Letgo, üç arkadaşın ortaya attığı bir fikirden çok kısa bir süre içinde Türkiye, ABD ve diğer ülkelerde en popüler alışveriş uygulamaları arasına girmeyi başaran bir uygulamaya dönüştü.”


Yorumlar

yorum

1 comment

  1. Pingback: letgo, ‘En Paylaşıma Değer’ Uygulamalar Listesine Girdi - Bilgitivi

Bir Cevap Yazın